AlarmKrajRegion

Już ponad 14 tysięcy przypadków koronawirusa! Znowu najwięcej na Śląsku [KORONAWIRUS 4.05.2020]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, 4 maja popołudniu o nowych przypadkach koronawirusa. Największą grupę zakażeń stwierdzono ponownie w województwie śląskim.

 

 

Radnym obniżą diety przez koronawirus?

W porównaniu do wcześniejszego raportu, tym razem nowych zakażeń jest niepomiernie mniej. Rano MZ informowało o ponad 240 przypadkach. Teraz jest ich 69. Największa grupa zakażeń potwierdzonych testami na koronawirusa to województwo śląskie, które od 2 dni ma łącznie najwięcej przypadków COVID-19 w Polsce.

-Mamy 69 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (19), łódzkiego (19), mazowieckiego (12), podkarpackiego (7), opolskiego (6), dolnośląskiego (3), małopolskiego (2) i zachodniopomorskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Niestety, szybko rośnie liczba zmarłych na COVID-19. Tym razem raport informuje o 15 nowych zgonach chorych na koronawirusa.

-Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Poznań, 70-M Gliwice, 53-M Wrocław, 86-M, 44 -M Koszalin, 76-K, 77-M Szczecin, 71-M Tychy, 73-M Radom, 59-M, 88-K, 67-M Warszawa, 87-K Kalisz, 87-K Gdańsk, 79-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące – czytamy w raporcie Ministerstwa Zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi już 14 006. 698 osób do tej pory zmarło na COVID-19. W województwie śląskim testy potwierdziły koronawirus u 2656 osób. Zmarło do tej pory na COVID-19 w naszym regionie 129 osób. Mamy też już 599 ozdrowieńców.

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie ma najwięcej przypadków koronawirusa w Polsce! Nowe dane są zatrważające!

[WAŻNE] Zmiany w drugim etapie znoszenia obostrzeń!

Parkowanie na co drugim miejscu, jedzenie tylko na wynos. Wytyczne dla galerii handlowych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close