RegionWiadomość dnia

Koronawirus, kryzys, biznes i elektryczne auta. Ruszył 12 Europejski Kongres Gospodarczy

12. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach rozpoczęta. Przez trzy dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywać będzie się szereg paneli dyskusyjnych, podczas których eksperci mają wymienić się doświadczeniami i wiedzą, które pomogą między innymi zwalczyć skutki kryzysu gospodarczego.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Reprezentacja gości będzie bardzo, bardzo dobra. Bardzo mocna reprezentacja Komisji Europejskiej, polskiego rządu, samorządowców, bardzo mocna reprezentacja biznesu. Kongres odbywa się w wersji hybrydowej. Część panelistów jest z nami tutaj, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, część jest zdalnie, w różnych częściach świata mówi Wojciech Kuśpik, Grupa PTWP SA.

Bo różnych części świata w dużej mierze dotknął ten sam problem – kryzys gospodarczy spowodowany epidemią koronawirusa.

– Kongres będzie w nadzwyczajnej atmosferze. Będziemy się zastanawiać, jak przezwyciężyć obecny kryzys spowodowany zatrzymaniem gospodarki. Ale też jak skoczyć do przodu. My musimy wyprzedzić rzeczywistość, nie wracać do rozwiązań, które były aktualne przed kryzysem. Po to właśnie jest europejski zielony ład, Europa cyfrowa, żeby nam się to udało – mówi prof. Jerzy Buzek, eurodeputowany, były premier RP.

 

Bo to kolejne kwestie, nad którymi pochylą się eksperci. Dyskusja będzie dotyczyła także transformacji energetycznej. Do tego poruszone zostaną kwestie technologiczne i cyfryzacyjne.

– My chcemy współpracować, chcemy budować synergię środków centralnych, regionalnych, unijnych, środków z transformacji, żeby Śląsk się zmieniał, żeby był bardziej zielony, ekologiczny, ale z poszanowaniem tradycji i historii i procesów, które tutaj od wieków występują – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Z kolei jutro eksperci będą debatowali między innymi na temat sieci 5G, Centralnego Portu Komunikacyjnego, czy elektromobilności.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Homofobiczny atak w autobusie! Wyzywał od pedałów!. Policja szuka sprawcy pobicia [WIDEO]

Hiszpania, Albania, Malta. Gdzie jeszcze nie można lecieć z Polski od 2 września?

Tyty, plan lekcji i maseczki na twarzy. Ruszył nowy rok szkolny [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close