RegionWiadomość dnia

Koronawirus: Można się już spowiadać w konfesjonałach. Zachęca metropolita katowicki

Pandemia koronawirusa zaburzyła nawet życie duchowne. Teraz gdy w Polsce wszystko powoli wraca do normy, można też już uczestniczyć w spowiedzi, w tradycyjny sposób. Do spowiedzi w konfesjonałach zachęca metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Ksiądz Tomasz Wojtal, rzecznik Kurii przekazuje, że do spowiedzi świętej w obecnych warunkach mozna podejść na dla sposoby. Pierwszy oznacza tradycyjną spowiedź w konfesjonale, z zachowaniem wszelkich nowych zasad bezpieczeństwa, oraz w drugi w oddzielonych pomieszczeniach w kościołach, które są dezynfekowane i przygotowane według obowiązującego reżimu sanitarnego.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że metropolita katowicki zwraca uwagę na obchody Bożego Ciała. Zaleca się by ograniczyć migracje po mieście, w szczególności na Śląsku, stąd procesja powinna się odbywać wokół kościoła z czterema błogosławieństwami, a nie tradycyjnie z budową ołtarzy na terenie całej parafii. Sam rzecznik Kurii przypomina również, że wokół kościoła nie powinno zebrać się więcej niż 150 osób, czyli zgodnie z tym na co aktualnie pozwala rząd, jeśli chodzi o luzowanie obostrzeń w temacie kościoła. – Ze względu na wysoką liczbę zachorowań na Covid-19 na Śląsku, arcybiskup zaleca, by nie odbywały się procesje ulicami miastczytamy na stronie Radia Katowice. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close