Region

Siemianowice jeszcze nie wiedzą, czy otworzą żłobki i przedszkola. Decyzja po weekendzie

Siemianowice Śląskie przygotowują się do otwarcia żłobka i przedszkoli. Bardzo możliwe, że zostaną one otwarte już 2 czerwca, ale oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

– We wszystkich tych placówkach cały czas z najwyższą uwagą monitorowana jest sytuacja zarówno pod względem zagrożenia zdrowia, jak i możliwości zapewnienia bezpieczeństwa i właściwych warunków higienicznych. Zarówno żłobek, jak i przedszkola, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej lub Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, mają już gotowe procedury bezpieczeństwa oraz postępowania na wypadek stwierdzenia, czy tylko podejrzenia o zakażenie. Ich dyrektorzy zostali zobowiązani do ścisłego nadzoru nad przestrzeganiem procedur przez pracownikówinformują urzędnicy.

Aby zapewnić dzieciom bezpieczne warunki urząd konsultował się wielokrotnie z sanepidem. W ostatnich dniach uzyskał opinię, że w Siemianowicach Śląskich sytuacja jest już stabilna, odnotowuje się wprawdzie przypadki zachorowań na koronawirusa, ale nie stwierdzono ognisk epidemicznych. Jeśli sytuacja nie ulegnie pogorszeniu placówki zostaną otwarte 2 czerwca.

Na podstawie rozeznania personelu placówek, szacuje się, że do żłobka zgłoszonych zostanie ok. 30% zapisanych dzieci, zaś do przedszkoli – 20%. W związku z koniecznością dotrzymania rygorów określających, że na jedno dziecko musi przypadać we wspomnianych placówkach 4 m kw. powierzchni, przy jednoczesnym ograniczeniu liczebności grupy do 12 osób, w przedszkolach nie powinno być problemu z zapewnieniem miejsc.

Kwestia uruchomienia zajęć w klasach 1-3 szkół podstawowych rozpatrywana będzie w przyszłym tygodniu.

Źródło: Siemianowice.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close