RegionWiadomość dnia

Koronawirus: Śląskie i zagłębiowskie miasta chcą pomóc przedsiębiorcom. Ale ustawa wiąże im ręce!

Miasta chcą wesprzeć przedsiębiorców, którzy z powodu rządowych obostrzeń, musieli zamknąć swoje biznesy. Problemem jest jednak ustawa dotycząca tarczy antykryzysowej. Ta ponownie trafiła do sejmu. Po jej uchwaleniu, możliwe będzie zwolnienie z opłaty koncesyjnej na sprzedaż alkoholu. Taką ulgę chce wprowadzić m.in. Bytom.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Prezydent Bytomia zaoferował możliwość zwolnienia z 2/3 części opłaty koncesyjnej dla przedstawicieli bytomskiej gastronomii. Przedstawiciele gastronomii będą musieli uiścić opłatę, pierwszą ratę opłaty koncesyjnej, ponieważ to warunkuje wydłużenie tej koncesji – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, Urząd Miejski w Bytomiu.

Gdy tylko ustawa wejdzie w życie, odpowiednią uchwałę będą jeszcze musieli przegłosować miejscy radni.. To nie jedyna forma pomocy, bo Bytom obniżył czynsz za najem miejskich lokali o 90 proc. Z kolei Katowice całkowicie zawiesiły pobieranie czynszu od przedsiębiorców, którzy musieli zamknąć swoje biznesy. Pomóc chcą też Mysłowice.

– Tak jak w ubiegłym roku, w tym roku też przygotowaliśmy cały wachlarz pomocowy dla lokalnych przedsiębiorców, między innymi podatek od nieruchomości będzie umorzony w tym momencie, kiedy będzie trwał COVID – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Wciąż nie wiadomo, kiedy przedsiębiorcy będą mogli otworzyć swoje firmy. Wielu z nich decyduje się na to, mimo panujących obostrzeń.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close