KrajRegion

Koronawirus szaleje w kopalniach! Już ponad 400 zakażeń wśród górników i ich rodzin

W województwie śląskim odnotowano już ponad 400 zachorowań wśród górników. Tylko w środę poinformowano o 145 zakażeniach – głównie w kopalni Bobrek.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 

W środę odbyła się telekonferencja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem, dotycząca sytuacji w kopalniach.

-Po rozmowie z ministrem zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny udaje się na Śląsk w celu koordynowania działania stacji sanitarno-epidemiologicznych w województwa śląskim i lepszej koordynacji działań służb, wysyłania na kwarantannę, wysyłania do izolatoriów i bieżącego monitorowania tych przypadków – powiedział rzecznik.

W tej sytuacji zwiększane będą możliwości badań próbek ze Śląska. Zapadła decyzja, aby testować więcej osób z kontaktu z zakażonymi górnikami. Te próbki będą najprawdopodobniej trafiały też do ościennych województw, do ościennych laboratoriów – powiedział Adrusiewicz.

Każdy chory, który nie wymaga hospitalizacji, nie powinien być kierowany na izolacje domową, jeśli przebywa tam z innymi domownikami.

Dziś, 6 maja, rano wiceprezydent Rudy Śląskiej poinformował o sześcioosobowej rodzinie górniczej z Rudy Śląskiej, która zakażona jest koronawirusem.Najpierw na Covid-19 zachorował mieszkający w Rudzie Śląskiej górnik z bytomskiej kopalni, potem wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono także u jego żony i czwórki dzieci.

Źródło: RMF 24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 40 górników z koronawirusem! Kopalnia Sośnica wstrzymuje wydobycie! [KOMUNIKAT PGG]

Murcki sparaliżowane strachem! To nowe epicentrum koronawirusa na Śląsku! [WIDEO]

Jest decyzja ws. Pierwszej Komunii na Śląsku! Arcybiskup katowicki wydał KOMUNIKAT

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close