RegionSportŚwiat

Koronawirus w Piaście Gliwice! Znamy już decyzję ws. meczu Ligi Europy!

Piast Gliwice gra dzisiaj mecz II rundy eliminacji Ligi Europy. Gliwiczanie mają jednak jeszcze jednego przeciwnika oprócz TSV Hartberg. Koronawirus. Ten potwierdziły w klubie testy, zlecone przez UEFA. Co z dzisiejszym meczem? Jest decyzja w tej sprawie!

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Piast Gliwice w czwartek w ramach II rundy eliminacji do Ligi Europy zagra z TSV Hartberg. Zgodnie z procedurą przed meczem sztab szkoleniowy oraz piłkarze zostali poddani obowiązkowym testom na koronawirusa SARS-Cov-2. Badania dwóch osób dały wynik pozytywny o czym poinformował klub.

– Informujemy, że zgodnie z obowiązującym protokołem „UEFA Return to Play”, dwa dni przed meczem 2. rundy eliminacji Ligi Europy, zespół, sztab oraz pracownicy Piasta Gliwice przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U dwóch z osób test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i podjął odpowiednie działania. Wszystkie pozostałe badane osoby uzyskały wynik negatywny – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Te dwie osoby z pozytywnym wynikiem, których nazwisk klub nie ujawnił zostały odizolowane od drużyny i przebywają na kwarantannie. Klub zlecił przeprowadzenie kolejnych badań, które pozwolą zweryfikować wynik testu.

Na ten moment dzisiejszy (17.09) mecz nie jest jednak zagrożony. Zgodnie z regulacjami UEFA osoby, które uzyskały wynik ujemny mogą wziąć udział w pucharowym starciu. Będą jednak poddane ponownym testom.

 

red: W.Żegolewski
źródło: www.piast.gliwice.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężne kłęby dymu nad Sosnowcem! Pali się składowisko odpadów [WIDEO, FOTO]

Sosnowiec przejmuje tereny po byłej kopalni Kazimierz-Juliusz. Co z nimi zrobi? [WIDEO]

Śląska drogówka wydaje wojnę nielegalnym wyścigom na drogach. A tych jest coraz więcej! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close