RegionWiadomość dnia

Śląska drogówka wydaje wojnę nielegalnym wyścigom na drogach. A tych jest coraz więcej! [WIDEO]

Nie tylko w Katowicach odbywają się nielegalne zloty samochodów. Nieco ponad miesiąc po tzw. spocie w stolicy województwa, podobna impreza odbyła się w Żorach. Jej uczestnicy pojechali z Suszca do Żor. W imprezie udział postanowili wziąć także policjanci – zamiast rekordów prędkości, bili rekordy mandatów.

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Kiedy dojechali na parking tego centrum handlowego, już czekali na nich policjanci. Mieli informację, że kierowcy chcieli się ścigać na drodze krajowej nr 81. Zwracali też uwagę na ich samochody.

– Przede wszystkim wyposażenie pojazdów oraz ich stan i utrzymanie. Typu wystające koła poza obrys pojazdu, nieprawidłowe oświetlenie. Wszystko, co ma wpływ na bezpieczeństwo poruszania się pojazdów. -I wszystko, co kręci osoby, które lubią tego typu rozrywkę? – Dokładnie tak. My rozumiemy, że auta bardzo ładnie wyglądają. Ale niestety obowiązują przepisy „Prawo o ruchu drogowym” i auto musi być tak utrzymane oraz wyposażone, żeby nie stwarzało zagrożenia dla osób podróżujących tym pojazdem i innych uczestników ruchu drogowegomówi mł. asp. Łukasz Orłowski, KMP Żory.

Mundurowi wystawili 11 mandatów na łącznie 1800 złotych. Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy, a także sporządzili wniosek do sądu przeciwko jednemu z uczestników zlotu. Ci chwalą się w sieci filmikami i wygląda na to, że nie zrazili się po niedzielnej akcji. Kolejny spot zaplanowali pod koniec października na parkingu jeszcze nie otwartej Galerii Wiślanka.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Będą masowe szczepienia na wirusa! Tysiące szczepionek zamówione

Za tydzień mogą ruszyć strajki w kopalniach na Śląsku! Związkowcy mówią DOŚĆ!

Jak będzie w klasyku? Czy Górnik Zabrze pokona Legię Warszawa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close