KategoriaKrajRegion

Koronawirus w Polsce: 168 osób w szpitalach, 900 w trakcie kwarantanny

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach w Polsce przebywa 168 osób. Ponad 900 objętych jest kwarantanną domową. Ponad siedem tysięcy ma nadzór epidemiologiczny.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Stan 73-letniego mężczyzny, który w piątek został przyjęty na oddział zakaźny szpitala we Wrocławiu, nie poprawia się.

Stan jednego z pacjentów zarażonego chorobą COVID-19 jest poważny – poinformował wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Aktualnie na Dolnym Śląsku dwie osoby są zarażone koronawirusem, 50 osób hospitalizowanych jest z podejrzeniem choroby, 235 przebywa w kwarantannie, a 523 jest w nadzorze epidemiologiczno-sanitarnym.

Pogorszył się także stan pacjentki, która została przyjęta do szpitala w Szczecinie.

W województwie mazowieckim są aktualnie dwa potwierdzone przypadki koronawirusa. 23 osoby są hospotalizowane. Objętych kwarantanną jest 27 osób. Na Mazowszu 2354 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym.

W związku z podejrzeniem zagrożenia koronawirusem odwołano zajęcia w trzech szkołach w woj.śląskim: Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej oraz Zespole Szkół nr 3, przy ul. Orzepowickiej , Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 14 przy ul. Krętej i Staffa w Rybniku.

Decyzja o zamknięciu placówek zapadła po spotkaniu sztabu kryzysowego. W tych placówkach zostanie przeprowadzona dezynfekcja. O wznowionych zajęciach szkoły będą informowały rodziców przez dzienniki elektroniczne. Póki co nie wiadomo, kiedy zajęcia zostaną wznowione.

Źródło: RMF24.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close