KrajRegion

Koronawirus: Zakaz jedzenia, picia i palenia w przestrzeni publicznej

Zakaz jedzenia, picia i palenia w przestrzeni publicznej wszedł w życie wraz z wprowadzeniem żółtej strefy w całym kraju – informuje Wirtualna Polska.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Od soboty obowiązuje rozporządzenie, które nakłada na wszystkich mieszkańców tzw. żółtych stref obowiązek noszenia maseczek. Maseczki trzeba nosić wszędzie i nie wolno ich zdejmować. 

Przepisy są jednak mało precyzyjne, dlatego różnie można je interpretować.

Oznacza to, że na ulicy nie wolno jeść i pić – trudno to robić nie ściągając maseczki. Za złamanie przepisów grozi mandat do 500 zł. Jeśli sprawa trafi do wyższej instancji, grzywny zaczynają się od 5 tys. zł.

Taki sam nakaz obowiązywał wiosną. Według obowiązującej wtedy interpretacji przepisy nie zawierały wyjątków, które pozwalałyby zdjąć maseczkę do jedzenia. Teraz też takich wyjątków nie ma, więc zasada jest taka sama – mówi w rozmowie z money.pl rzecznik prasowy GIS Jan Bondar. Bary z jedzeniem na wynos nadal mogą funkcjonować, możemy sobie kupić posiłek, ale zjeść go możemy tylko w domu, w miejscu pracy, gdzie maseczkę można zdjąć, czy w samochodzie.

Taka interpretacja przepisów oznacza, że w przestrzeni publicznej na terenie całego kraju obowiązuje zakaz palenia, bo do tego też maseczkę należy zdjąć.

Jedynym wyjątkiem dotyczącym jedzenia, który ustawodawca zdecydował się wpisać do rozporządzenia, jest pociąg.

Źródło: Wirtualna Polska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To nie jest zwykły deszcz! Wydano OSTRZEŻENIE METEO!

Śląskie szpitale przepełnione pacjentami z koronawirusem! Brakuje miejsc i lekarzy!

Dzbany w natarciu w Tychach! Nowiutka przystań na Paprocanach zdemolowana!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Koronawirus: Zakaz jedzenia, picia i palenia w przestrzeni publicznej”

  1. Powinien być nakaz chodzenia w masce gazowej w „tzw słoniu ” w przestrzeni publicznej ….bo ludzie padają jak muchy na tego wirusa .
    hahhahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close