AlarmRegion

To nie jest zwykły deszcz! Wydano OSTRZEŻENIE METEO!

Opady deszczu, które widzicie za oknem to nie przelotny deszczyk. Wydano ostrzeżenie meteo przed obfitymi opadami deszczu. Ten towarzyszyć ma nam jeszcze przez kilka dni – a co za tym idzie – istnieje ryzyko wystąpienia niektórych rzek z brzegów i podtopień.

 

 

Anty-maseczkowcy przeszli przez Katowice. Posypały się mandaty i wnioski do sądu

-Centrum Ratownictwa Gliwice informuje, że w związku z prognozowanymi opadami deszczu poziom wody w Kłodnicy może przekroczyć stan ostrzegawczy i osiągnąć stan zagrożenia powodziowego – poinformował UM w Gliwicach.

I nie tylko on. Ostrzeżenie meteorologiczne przed intensywnymi i obfitymi opadami deszczu wydał IMGW.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu od godz. 5:00 w dniu 12 października do godz. 10:00 w dniu 14 października.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów w okresie ważności ostrzeżenia – miejscami od 130 mm do 140 mm. Prognozowana suma opadów w pierwszej dobie ostrzeżenia (pon – pn/wt) do 50 mm. Prognozowana suma opadów w drugiej dobie (wt – wt/śr) do 80 mm. W pozostałym okresie (śr) do 10 mm.

Jak czytamy w komunikacie – najgorzej może być na Podbeskidziu. Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydał Informację o niebezpiecznym zjawisku Nr I:150 z dnia 11.10.2020 r. dot. zjawiska: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Stopień zagrożenia: 2. Ważność: od godz. 08:00 dnia 12.10.2020 r. do godz. 08:00 dnia 14.10.2020 r. Obszar: Zlewnie Małej Wisły, Przemszy, Soły po kaskadę zbiorników (śląskie). Przebieg: Prognozowane silne opady deszczu powodować mogą wzrosty poziomu wody, miejscami gwałtowne, lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Punktowo wystąpić mogą przekroczenia stanów alarmowych.

 

źródło: UM Gliwice, UM Ruda Śląska, CZK woj.śląskiego

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje młody nauczyciel z Zawiercia, który miał koronawirusa. Miał zaledwie 31 lat

Trzy osoby zginęły w koszmarnym wypadku na S1 w Mierzęcicach. [WIDEO, ZDJĘCIA] Są nowe fakty w tej sprawie

Telefon z prośbą o kasę na leczenie koronawirusa to oszustwo! Uważajcie!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close