AlarmRegion

Kostkę brukową w Sosnowcu kradli prosto z chodnika. Rozbierali go w biały dzień!

Mieli przyczepkę i nie zawahali się jej użyć. Mowa o trzech mężczyznach, którzy w biały dzień, tuż obok trwającej budowy Egzotarium w Sosnowcu postanowili rozebrać chodnik. Tyle tylko, że kostkę brukową demontowali nie robotnicy -a złodzieje!

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Sosnowieckie egzotarium, jak i teren do niego przyległy są obecnie poddawane przebudowie i gruntownej modernizacji. Wielu mieszkańców i przechodniów obserwuje z ciekawością kolejno prowadzone prace- miejsce to jest ulubionym terenem rekreacyjnym wielu z nich. To właśnie policjant po służbie, przechodząc obok placu budowy zaobserwował, że trzech mężczyzn demontuje świeżo ułożony chodnik, a kostkę ładuje na przyczepę i wywozi.

Uznał, że chyba raczej świadczy to o dokonywanej właśnie kradzieży, niż o wykonywaniu prac. Powiadomił sosnowieckich mundurowych, którzy natychmiast dotarli we wskazane miejsce. Okazało się, że trzech mieszkańców województwa małopolskiego, ubranych w odzież roboczą i odblaskowe kamizelki, dokonuje właśnie kradzieży. Sześć w pełni załadowanych palet zdemontowanej kostki było już gotowych do transportu, a obok leżały kolejne przygotowane do załadunku palety. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Na miejsce przybył właściciel firmy prowadzącej modernizację. Wówczas wyszło na jaw, że do kradzieży sporej partii bruku doszło już prawdopodobnie także poprzedniego dnia. Policjanci w toku dalszych czynności ustalili gdzie może być składowany. Tym samym skradzione mienie ma szanse wrócić do właściciela. By do tego jednak doszło, konieczne jest przeprowadzenie wielu czynności formalnych. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia. Policjant, który zauważył kradzież to asp. szt. Piotr Głomski. Na co dzień pełni służbę w Referacie ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Jak widać jednak mundurowi nawet w czasie wolnym zachowują policyjną czujność. Ponoć tego nie da się pozbyć i policjantem zostaje się już na zawsze.

 

red: W.Żegolewski
źródło: KMP Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W tym roku księża nie odwiedzą wiernych podczas kolędy. Wyjątkiem specjalne zaproszenia

Koronawirus w liczbach: ZUS wypłacił blisko 1,3 mln zasiłków opiekuńczych na kwotę 912 mln złotych

Dyrektor Muzeum Auschwitz chce iść do więzienia za 13-letniego chłopca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close