AlarmKrajRegionSport

KOSZMARNY wypadek na mecie Tour de Pologne w Katowicach! Są ranni! [WIDEO]

Potężna kraksa na finiszu I etapu Tour de Pologne 2020 w Katowicach! Na mecie pod Spodkiem w koszmarnie wyglądającym wypadku uczestniczyło kilku kolarzy.

 

 

Kto chciał wyrolować górników i dlaczego? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Groźny wypadek na finiszu Tour de Pologne w Katowicach. Podczas finiszu I etapu Chorzów – Katowice pod Spodkiem, wywróciło się kilku kolarzy. Zaczęło się od odepchnięcia łokciem jednego z finiszujących kolarzy swojego rywala. Po tym, jak doszło do wywrotki, przewróciło się także kilku innych kolarzy, finiszujących w Katowicach.

-Potężny wypadek na linii mety. Służby medyczne w akcji. Mamy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze – informuje biuro prasowe Tour de Pologne na facebooku. Na mecie pod Spodkiem wywróciło się kilku kolarzy. Najbardziej ucierpiał Holender Fabio Jakobsen z grupy Deceuninck-Quick Step. Jak pokazują zapisy wideo, kolarz finiszując na mecie pod Spodkiem został zepchnięty na barierki i bandy reklamowe przez innego Holendra, Dylana Groenewegena z grupy Jumbo-Visma.

Jakobsen uderzył w bandy z takim impetem, że te wyleciały w powietrze, a on sam uderzył jeszcze w sędziego pomiaru czasu. Wtedy doszło do największej kraksy – na leżących na jezdni kolarzy zaczęli wpadać inni rozpędzeni zawodnicy.

Na razie nie ma dokładnych informacji jak wielu kolarzy ucierpiało i jak poważnie. Na miejscu zjawiły się od razu karetki pogotowia ratunkowego, lądował także helikopter.

Massive crash on the finish line. Medical services in action. Hoping everyone is fine.Potężny wypadek na linii mety. Służby medyczne w akcji. Mamy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.

Opublikowany przez Tour de Pologne Środa, 5 sierpnia 2020

Etap wygrał Dylan Groenewegen, jednak niewykluczone, że Holender zostanie zdyskwalifikowany.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rusza KONKURS „Historyczna Pocztówka z Wakacji – 100 nagród na 100 lecie Powstań Śląskich”

Koronawirus na Śląsku: Już połowa gości z wesela pod Pszczyną ma koronawirusa

Bon Turystyczny 2020: Coraz więcej miejsc wypoczynku w bazie Polskiego Bonu Turystycznego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “KOSZMARNY wypadek na mecie Tour de Pologne w Katowicach! Są ranni! [WIDEO]”

  1. Przed metą na odcinku 100 metrów po obu stronach powinny być rozstawione bandy amortyzujące uderzenia typu takich jak na łukach torów żużlowych ktoś tego nie dopilnował i stało się jak się stało kłania się analizą ryzyka kierownika da bezpieczeństwa organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close