RegionWiadomość dnia

Policja w sklepach i autobusach! Ruszają kontrole maseczek na Śląsku! [WIDEO]

Kontrole maseczek w miejscach publicznych. Zapowiedziane przez ministra zdrowia częstsze sprawdzanie, czy osoby przebywające m.in. w sklepach i komunikacji miejskiej mają zakryte usta i nos powoli jest wdrażane.

 

 

Kto chciał wyrolować górników i dlaczego? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Rzeczywiście policjanci już zaczęli częściej wchodzić z własnej inicjatywy właśnie do placówek handlowych. Najczęściej do sklepów spożywczych, gdzie na co dzień jesteśmy, robimy zakupy i zapominamy o tych maseczkach. Nadal, przypominam, obowiązuje ten obowiązek zasłaniania ust i nosa. Czy to jest maseczka, czy to jest szal lub jakaś inna osłona, to musimy się do tego stosować. Póki co policjanci przede wszystkim pouczają. To pouczenie na razie wystarcza – mówi podinsp. Aleksandra Nowara, KWP w Katowicach.

Jednak na pouczeniu wcale nie musi się skończyć. Od początku sierpnia za brak maseczki mundurowi wystawili wystawili w całym województwie 6 mandatów, pouczonych zostało 16 osób. Poza tym skierowano do 4 wnioski do sądu. Za brak maseczki policjant na miejscu może ukarać mandatem w wysokości 500 zł. Jeżeli sprawa trafi do sąd grzywna może wynieść od 5000 do 30 tys zl.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rusza KONKURS „Historyczna Pocztówka z Wakacji – 100 nagród na 100 lecie Powstań Śląskich”

Koronawirus na Śląsku: Już połowa gości z wesela pod Pszczyną ma koronawirusa

Bon Turystyczny 2020: Coraz więcej miejsc wypoczynku w bazie Polskiego Bonu Turystycznego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close