Region

Z OSTATNIEJ CHWILI: strażacy z Polski lecą na pomoc do Libanu!

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała, że za kilka chwil polscy strażacy pojadą do Libanu z misją ratowniczą. Przypomnijmy – wczoraj w stolicy tego państwa doszło do potężnego wybuchu saletry amonowej. Trwa szacowanie liczby ofiar i rannych.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Już dzisiaj rano straż pożarna informowała, że zaoferowała Libanowi pomoc w postaci zadysponowania grupy MUSAR. To specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza, a w jej skład wchodzi 39 ratowników i 4 psy. Dodatkowo do składu mają dołączyć specjaliści ratownictwa chemicznego.

Z OSTATNIEJ CHWILI: strażacy z Polski lecą na pomoc do Libanu! Fot. KG PSP
Z OSTATNIEJ CHWILI: strażacy z Polski lecą na pomoc do Libanu! Fot. KG PSP

Jak udało nam się dowiedzieć, wylot będzie możliwy jeszcze dzisiaj dzięki zapewnieniu samolotu przez firmę LOT. Na razie nie wiadomo, czy w akcji wezmą udział strażacy ze Śląska, choć jak dowiedział się TVS News niewykluczone, że będzie potrzebna pomoc plutonów chemicznych, np. z Katowic. To jednak na razie niepotwierdzona informacja, a jak przekazał TVS rzecznik katowickiej straży takiej decyzji jeszcze nie ma, ale jeśli się pojawi – strażacy będą w gotowości. Ewentualny udział strażaków jest też zależny od zapotrzebowania ze strony libańskiej. Do Libanu udają się także między innymi strażacy z sąsiadujących z nami Czech.

Przypomnijmy – do wybuchu doszło wczoraj około godziny 22 czasu polskiego w stolicy Libanu – Bejrucie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rusza KONKURS „Historyczna Pocztówka z Wakacji – 100 nagród na 100 lecie Powstań Śląskich”

Koronawirus na Śląsku: Już połowa gości z wesela pod Pszczyną ma koronawirusa

Bon Turystyczny 2020: Coraz więcej miejsc wypoczynku w bazie Polskiego Bonu Turystycznego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close