KrajRegion

Kraska: Liczba osób zakażonych może rosnąć i na Śląsku się poszerzać. Czy będą nowe obostrzenia dla mieszkańców woj.śląskiego?

By opanować sytuację z koronawirusem w województwie śląskim, zostaną otwarte dwa nowe laboratoria – powiedział wiceminister zdrowia.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nie widzi jak na razie potrzeby wprowadzenia nowych rygorów. Jednak to zależy od wyników badań górników.

Wiceminister wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego, które odbyło się w Katowicach.  Jak powiedział, nie w każdej kopalni sytuacja jest taka sama.

Do tej pory przebadano 15 tysięcy górników, ale pod koniec tygodnia będą testowani ponownie, by uniknąć ponownej fali zakażeń.

Wyniki spływają sukcesywnie. Próbki przekazaliśmy do różnych laboratoriów – powiedział Kraska. – Po dzisiejszym sztabie jestem optymistą i nie będzie potrzeby utrzymania rygorów na Śląsku. Warunkiem jest przestrzeganie zasad epidemiologicznych przez mieszkańców. Oprócz górników przebadane będą ich rodziny. Akcja rozpocznie się jutro.

Niedługo prace mają rozpocząć dwa kolejne laboratoria na w województwie śląskim.

Chcemy jak najszybciej zlokalizować ogniska zakażeń na Śląsku i odizolować osoby chore – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close