RegionSportŚwiat

Król Kamil Pierwszy! W tym sezonie zgarnął niemal wszystko!

Kamil Stoch wygrał ostatni w sezonie konkurs Pucharu Świata na słynnej Letalnicy oraz triumfował w turnieju Planica 7! Mała Kryształowa Kula za loty narciarskie trafiła natomiast do Norwega Andreasa Stjernena.

 

Przed dzisiejszym (25.03) konkursem Stoch tracił ponad 20 punktów do lidera słoweńskiej imprezy – Johanna Andre Forfanga. Przewaga Norwega stopniała niemal do zera już w pierwszej serii. Polak oddał perfekcyjny skok, a pomogła mu też decyzja Stefana Horngachera, który postanowił obniżyć belkę. 245 metrów w pięknym stylu dawało zdecydowane prowadzenie.

W drugiej rundzie Stoch postawił kropkę nad „i”. 234,5 metra zapewniło mu 31. zwycięstwo w karierze w Pucharze Świata. Trzecie odniesione na słynnej Letalnicy. W niedzielę Polak wyprzedził Krafta oraz Tandego. Główny rywal w Planica „7” – Forfang – był dopiero ósmy.

Powody do świętowania w niedzielę ma też Stjernen. Na półmetku był dziesiąty, ale awansował na piąte miejsce i obronił prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Stoch, a trzecie Johansson.

To jednak do Stocha trafiła najważniejsza nagroda dnia – Kryształowa Kula. Polak wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata po raz drugi w karierze. Jest też pierwszym zawodnikiem, który zwyciężył w tym zestawieniu p0 30. roku życia.

Nie można też zapominać o Stefanie Huli. Życiowy sezon zakończył kolejną „życiówką” – 236 metrów w serii próbnej. W zawodach zajął 13. miejsce, Maciej Kot był 19., Dawid Kubacki 21., a Piotr Żyła 27.
(źr:TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close