RegionWiadomość dnia

Kto zostanie nowym prezesem Parku Śląskiego? Będzie kolejny konkurs

Rada Nadzorcza Parku Śląskiego ogłosiła już drugi konkurs na prezesa parku. W pierwszym nie wybrano nikogo, a Rada Nadzorcza nie uzasadniła swojej decyzji. Marszałek województwa śląskiego nie zdecydował się na powołanie prezesa bez konieczności ogłaszania drugiego konkursu, mimo że miał taką możliwość.

 

CO SIĘ DZIEJE? 6 osób zmarło w woj.śląskim w tajemniczych okolicznościach!

-Nowa Rada Nadzorcza Parku Śląskiego korzystając ze swoich uprawnień mogła stary konkurs, w którym zakończyło się zbieranie ofert mogła albo rozstrzygnąć, albo unieważnić. Podjęła decyzję o unieważnieniu, to jest jej decyzja. Rozpisała także nowy konkurs – mówi Michał Fijałkowski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 

W drugim konkursie rada nadzorcza umieściła, wśród dodatkowych atutów potencjalnych kandydatów, doświadczenie w realizacji inwestycji lub nadzoru nad inwestycjami o wartości ponad 10 milionów złotych oraz wykształcenie inżynierskie.

 

Te wymagania pojawiły się ze względu na to, że Park Śląski w najbliższych latach czekają ogromne inwestycje. Dofinansowanie z „Jessici”, które uzyskał Park Śląski na rewitalizację tego obszaru to ogromne wyzwanie, więc Rada Nadzorcza uznała, że będzie wysoce wskazane, jeśli osoby, które będą zarządzały Parkiem Śląskim będą miały dodatkowo takie uprawnienia – mówi Łukasz Curyło, Rada Nadzorcza Parku Śląskiego.

Rada Nadzorcza Parku Śląskiego ogłosiła już drugi konkurs na prezesa parku. W pierwszym nie wybrano nikogo
Rada Nadzorcza Parku Śląskiego ogłosiła już drugi konkurs na prezesa parku. W pierwszym nie wybrano nikogo

Kandydatury w konkursie na nowego prezesa Parku Śląskiego można składać do 7 marca.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close