Region

Kukułek w Sosnowcu do modernizacji. Mieszkańcy mówią: nareszcie!

Aż 13 firm jest zainteresowanych przebudową ulicy Kukułek w Sosnowcu. Kwoty zaczynają się od 5,9 mln zł, a kończą na 10,1 mln. Ceny mogą być jeszcze korzystniejsze, ponieważ przed miastem i potencjalnymi wykonawcami aukcja elektroniczna.

 

 

Anty-maseczkowcy przeszli przez Katowice. Posypały się mandaty i wnioski do sądu

W ostatnich latach teren wokół ulicy Kukułek cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy właśnie w tej okolicy postanowili zamieszkać. Można śmiało powiedzieć, że właściwie powstała nowa dzielnica, przez którą przebiega ulica Kukułek, której stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Brak oświetlenia oraz chodników to najważniejsze mankamenty ulicy.

Prace będą polegały na wybudowaniu 1,7 km praktycznie nowej drogi. Ułożona zostanie nowa podbudowa drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie. – Zadbamy o uspokojenie jazdy na tej drodze, bo wszyscy wiemy, że nowy asfalt skłania do zbyt szybkiej jazdy. Dlatego w kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada. Kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki.

W ostatnich latach teren wokół ulicy Kukułek cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy właśnie w tej okolicy postanowili zamieszkać
W ostatnich latach teren wokół ulicy Kukułek cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy właśnie w tej okolicy postanowili zamieszkać

Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Otwarcie ofert nie kończy postępowania – Na otwarciu odczytaliśmy kwotę za jaką chcemy przebudować drogę, to 5 mln zł. Przed nami jeszcze aukcja, a to znaczy, że każdy może zaproponować jeszcze lepszą ofertę. Dla nas płynie z tego tylko korzyść – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta.

Warto przypomnieć że przebudowa będzie dofinansowana kwotą blisko 2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. – Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim – dodał prezydent Sosnowca.

 

źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje młody nauczyciel z Zawiercia, który miał koronawirusa. Miał zaledwie 31 lat

Trzy osoby zginęły w koszmarnym wypadku na S1 w Mierzęcicach. [WIDEO, ZDJĘCIA] Są nowe fakty w tej sprawie

Telefon z prośbą o kasę na leczenie koronawirusa to oszustwo! Uważajcie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close