KategoriaRegionWiadomość dnia

Kultowy klub Katofonia wraca na Szlak Śląskiego Bluesa!

Już 31 stycznia nastąpi ponowne otwarcie kultowego klubu Katofonia, w nowej lokalizacji przy ul. Mielęckiego 6 w Katowicach. Koncerty, co tygodniowe jam session i oczywiście niepowtarzalna atmosfera tego magicznego miejsca wraca w starej i niezmiennej formie.

 

TOP 5 Silesia Flesz radzi, jak stracić fortunę i jak zrobić oborę w Obornikach?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 – „Gdy w świat poszły informacje, że w końcu po dwóch latach znaleźliśmy nowy lokal, od razu nasza skrzynka mailowa została zasypana ofertami koncertowymi zespołów z Polski oraz zagranicy” – komentuje Arkadiusz Zyber, właściciel Katofonii.  Warto przypomnieć, że klub ten był miejscem, w którym co weekend odbywały się koncerty i wraz z jego zamknięciem dwa lata temu okazało się, że w Katowicach prócz ogromnych sal koncertowych –  po prostu nie ma gdzie grać!

– „Koncerty, co tygodniowe jam session, stand uppy i wiele innych atrakcji czeka na gości naszego klubu – jesteśmy w nowym miejscu, ale wszystko zostaje po staremu” – opowiada nam dalej Zyber. 

Jak możemy przeczytać na stronie szlak-bluesa.pl – „Katofonia to klub, który od początku swojej działalności kultywuje tradycje największych klubów muzycznych w historii naszego regionu. Klub profesjonalnie przygotowany do działalności koncertowej, jedyne miejsce w Katowicach, gdzie regularnie odbywają się od lat jam session, na których wystąpić może każdy. Do Katofonii lubił przychodzić Jan Skrzek, grywała tu Śląska Grupa Bluesowa, Cree czy Kuba Badach. Od początku działalności spotkać można tu śmietankę muzyczną naszego miasta, a tego, by muzycznie wszystko się zgadzało pilnuje Jan Gałach.” 

Klub ponownie otwiera się w najbliższy weekend – z rozmowy z Zyberem dowiedzieliśmy się, że swoją obecność zapowiedziało wielu znakomitych muzyków – co oczywiście skończy się jak zwykle jam session do białego rana.

 

źródło: www.szlak-bluesa.pl
autor: B. Bednarczuk

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne z Katowic prosi o pomoc! „Nie mamy w czym gotować dla biednych!’

Rybnik: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego będą opłaty!

Harcerze z Knurowa chcą kupić mobilną harcówkę. Ruszyła wyjątkowa zbiórka [WIDEO]

 

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close