RegionSportWiadomość dnia

Lato na lodowisku? Na Śląsku to wciąż możliwe, bo lodowiska czynne!

Gdy w upalne dni nie działają wentylatory, klimatyzacje czy nie pomaga nawet kąpiel w zimnym jeziorze, wielu z nas mówi, że dzisiaj najchętniej wskoczyłoby do lodówki! Co ciekawe – takie stwierdzenie nie jest wcale trudne do zrealizowania, bo mimo że za oknem lato rozpoczęło się na dobre, to w kilku obiektach sportowych w naszym regionie w dalszym ciągu można pojeździć na…łyżwach!

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Tak jest np. w Bytomiu, gdzie w godzinach popołudniowych dla mieszkańców otwarta jest ogólnodostępna ślizgawka.

– Budując nowy obiekt, który zastąpił starą stodołę, myśleliśmy o tym by wybudować obiekt całoroczny. Tak żeby mogli korzystać z niego mieszkańcy jak i liczne drużyny hokejowe – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, UM w Bytomiu.

Gdzie się schować przed falą upałów? W Bytomiu i Katowicach można pojeździć na łyżwach, bo lodowiska czynne!
Gdzie się schować przed falą upałów? W Bytomiu i Katowicach można pojeździć na łyżwach, bo lodowiska czynne!

A jeśli o nich mowa, to o ile w Katowicach nie możemy skorzystać z ogólnodostępnej ślizgawki na jednym z miejskich obiektów, to jednak możemy wziąć udział w naborach do klubów związanych z hokejem lub łyżwiarstwem figurowym. Wiek nie gra roli.

– Kilkukrotnie w tygodniu odbywają się tzw. grupy naborowe, gdzie dzieci i osoby, które starsze nigdy na łyżwach nie jeździły są zapraszane, wypożyczany jest sprzęt i wtedy można pod okiem trenerów, instruktorów sprawdzić mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Czy w nas lub naszych dzieciach drzemie potencjał na bycie np. nowym Czerkawskim polskiego hokeja. W tygodniu mieszkańcy Bytomia mogą poślizgać się o 18, a w weekendy m.in. o 12:30 czy 16. Nabory do katowickich klubów odbywają się w środy i soboty.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close