RegionWiadomość dnia

Kupujemy nieruchomości na kredyt jak w transie! Coraz więcej kredytów hipotecznych

Prawdziwy boom na nieruchomości na kredyt. Eksperci finansowi przyznają – zainteresowanie kredytami hipotecznymi jest większe niż zwykle. Polaków zachęca do tego między innymi niska stopa procentowa, która jednak… kiedyś wróci do normy.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– 80 proc. to są domy, mimo wszystko. Kupujemy domy na rynku wtórnym, kupujemy domy przede wszystkim od dewelopera i przede wszystkim największa ilość to jest oczywiście budowa domów. Myślę, że ten okres pandemii, lockdownu dał trochę ludziom popalić, gdzie posiedzieli 2-3 tygodnie razem i stwierdzili, że te 40, 50, 60 nawet 70 metrów to jest dla nich za mało mówi Jarosław Tepling, ekspert ds. kredytów hipotecznych.

Prawdziwy boom na nieruchomości na kredyt. Eksperci finansowi przyznają – zainteresowanie kredytami hipotecznymi jest większe niż zwykle
Prawdziwy boom na nieruchomości na kredyt. Eksperci finansowi przyznają – zainteresowanie kredytami hipotecznymi jest większe niż zwykle

Trwająca epidemia miała solidnie dać się we znaki gospodarce, a tymczasem, zdaniem ekspertów, sytuacja wcale nie jest taka zła. Według dra Bartłomieja Gabrysia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przedsiębiorcy wypracowali wysokie wskaźniki koniunktury – poza branżą żywieniową i hotelarską. Bezrobocie wprawdzie wzrosło, ale nadal jest na stosunkowo niskim poziomie. Ekspert ostrzega jednak przed inflacją.

– Wszystko wskazuje na to, że po tym okresie, gdy trochę przystopowaliśmy z zakupami, a więc ze strony popytowej nastąpi pewien impuls w stronę tego, że potrzebujemy więcej, że kupujemy więcej, również po stronie podażowej, ze względu na to, że nie wszystko jest dostępne w takiej ilości, jakiej byśmy chcieli. To jest prosty mechanizm rynkowy – rośnie popyt, nie ma podaży, co się dzieje? Rośnie cena. To jest rzecz, która będzie nam doskwierała – mówi dr Bartłomiej Gabryś, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

 

Nie wiadomo jednak, co wydarzy się na jesień. Niewykluczone, że pojawi się kolejna fala zachorowań na koronawirusa, która doprowadzi do kolejnych lockdownów. A to z pewnością negatywnie odbije się na przedsiębiorcach.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close