AlarmKrajRegion

Lekarze pomagali członkom gangu! Pseudokibice i lekarze ze Śląska zatrzymani przez CBŚP

Pięciu pseudokibiców i trzech lekarzy sądowych zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na Śląsku. Lekarze są podejrzani o wystawianie fikcyjnych zaświadczeń lekarskich dla pseudokibiców, wobec których toczyły się postępowania sądowe.

 

Zobacz koniecznie: Szokujące nagranie z Katowic! Mężczyzna chciał zgwałcić niewidomego psa!

Lekarze pomagali członkom gangu! Osiem osób zatrzymanych przez CBŚP (fot. CBŚP)

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, czynności w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie kraju, a której członkowie mogą mieć związek z pseudokibicami klubów sportowych.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy głównie na terenie Chorzowa, ale także w innych rejonach Polski, a nawet Czech mogli popełniać przestępstwa przeciwko mieniu, tj.: kradzieży i kradzieży z włamaniem do magazynów, biur i obiektów usługowych.

Do kradzieży z włamaniami dochodziło od lipca 2013 roku do stycznia 2014 roku między innymi w Opolu, Mysłowicach, Karlinie, Zabrzu, Żorach oraz w Ostrawie w Czechach. Wszystko wskazuje na to, że mogli również uczestniczyć w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, z czego mogli uczynić sobie stałe źródło dochodu. Członkowie grupy mogą być także zamieszani w przywłaszczenie naczep do ciągników siodłowych.

Policjanci CBŚP dokładnie przygotowali się do działań, które zostały rozpoczęte w poniedziałek bardzo wcześnie rano. W ich efekcie w woj. śląskim oraz w Krakowie zatrzymano osiem osób. Wśród zatrzymanych byli również trzej lekarze podejrzani o to, że wystawiali zaświadczenia lekarskie, na podstawie których inne osoby nie uczestniczyły w czynnościach procesowych paraliżując tym prowadzone przeciwko nim sprawy.

 

MATERIAŁ PAWŁA JĘDRUSIKA:

Pięciu pseudokibiców i trzech lekarzy sądowych zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na Śląsku. Lekarze są podejrzani o wystawianie fikcyjnych zaświadczeń lekarskich dla pseudokibiców, wobec których toczyły się postępowania sądowe. Dzięki temu rozprawy z ich udziałem przedłużały się. Za zaświadczenia lekarze mieli dostawać łapówki w wysokości od 100 do 500 złotych.

Według ustaleń prokuratury zatrzymani pseudokibice mieli z kolei popełniać przestępstwa na terenie Polski i Czech. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że chodzi o pseudokibiców Ruchu Chorzów. Mężczyźni usłyszeli długą listę zarzutów.
-Udziału w grupie przestępczej, obrotu środkami odurzającymi o znacznych wartościach, a także popełnienia licznych przestępstw polegających na kradzieżach i kradzieżach z włamaniami. Co do tych osób prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie i wobec pięciu podejrzanych zastosował tymczasowe aresztowanie – mówi Tomasz Tadla, Śląski Wydział Prokuratury Krajowej.

Łącznie w tej sprawie zarzuty usłyszało już 69 osób. Sprawa jest rozwojowa, prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Zobaczcie również: Chorzów ma wreszcie rowery miejskie! 150 rowerów czeka na 15 stacjach

Pozostali zatrzymani usłyszeli m.in zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wręczania korzyści majątkowych, produkcji i  wprowadzania znacznych ilości środków odurzających tj.: amfetaminy oraz przywłaszczenia ciągników siodłowych z naczepami znacznych wartości.

Na wniosek prokuratorów Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wobec pięciu zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy  w postaci tymczasowego aresztowania.

Ta realizacja to kolejne działania w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami klubów sportowych. Jej członkowie podejrzani są o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przeciwko mieniu oraz przestępstwa narkotykowe. Dotychczas w śledztwie występuje 69 podejrzanych. Zarzuca się im udział w zorganizowanych grupach przestępczych, ale także dokonanie rozbojów oraz przestępstw narkotykowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Źródło: CBŚP

Lekarze pomagali członkom gangu! Osiem osób zatrzymanych przez CBŚP (fot. CBŚP)
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close