KategoriaRegionWiadomość dnia

Lokal na Próbę rusza w Zabrzu. Miasto zachęca do robienia biznesu na targowisku

Miejsca jeszcze puste, ale jest pomysł by to zmienić. Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji zarządzająca Targowiskiem Miejskim „Pod Ratuszem” przygotowała propozycję dla tych, którzy chcieliby rozpocząć w mieście działalność gospodarczą. „Lokal na próbę” to krótkoterminowe umowy z promocyjnymi stawkami czynszu.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Pomysł wywodzi się stąd, że mamy jeszcze wolne powierzchnie handlowe. Kupcy, którzy przez wiele lat tutaj działali nadal utrzymują tą działalność, ale zawsze przyda się jakaś nowa oferta dla klienta, dlatego też zwracamy się do nowych przedsiębiorców albo tych, którym z różnych przyczyn nie podoba się w starym miejscu żeby zwrócili uwagę na nasze, mniejsze lokale, ale one mają pełną infrastrukturę wokół siebie i usługi, które my proponujemy już są zawarte w opłacie – mówi Mariola Majchrzyk, prezes Zabrzańskiej Agencji Realizacji Inwestycji.

Oferta jest prosta – krótkoterminowa umowa na cztery miesiące bez dodatkowych zobowiązań i promocyjna stawka czynszu najmu – w wysokości 50 procent normalnej ceny. Pani Beata na targowisku ma stoisko od ponad 20 lat. Na pomysł patrzy sceptycznie.

Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji zarządzająca Targowiskiem Miejskim „Pod Ratuszem” przygotowała propozycję dla tych, którzy chcieliby rozpocząć w mieście działalność gospodarczą
Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji zarządzająca Targowiskiem Miejskim „Pod Ratuszem” przygotowała propozycję dla tych, którzy chcieliby rozpocząć w mieście działalność gospodarczą

-Nie uda się. Proszę zobaczyć… Jest szansa jakaś? My nie widzimy szans dla siebie nawet, bo tak wygląda targowisko cały rok. Przy takim pustym targowisku, braku klientów niestety… nie wiem czy my jeszcze przeżyjemy jeden rok. Tak to wygląda teraz. -Problem jest z czym? -Internet, centra handlowe. Ludzie pracujący nie chodzą na targ, bo są w pracy przyznaje Beata, która sprzedaje na Targowisku Miejskim „Pod Ratuszem” w Zabrzu.

Obecni kupcy dodają, że napływają do nich informacje, jakoby za kilka miesięcy czekały ich podwyżki czynszu. Obawiają się, że to może sprawić, że ich biznesy nie będę rentowne. Zabrzańskie targowisko miejskie zostało zmodernizowane w 2015 roku.

 

autor: Monika Lipiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SKANDAL! Ksiądz pobity przed mszą świętą! Parafia wydała OŚWIADCZENIE

https://tvs.pl/informacje/naprzod-janow-na-finansowym-dnie-klub-usunieto-z-polskiej-hokej-ligi/

Pieniądze lub butelka wódki. Korupcja w katowickiej straży miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close