KrajRegionWiadomość dnia

Maj miesiącem luzowania obostrzeń. Dzieci wracają do szkół, klienci do fryzjerów i hoteli [WIDEO]

Jest harmonogram luzowania obostrzeń w całym kraju. Już od soboty zwiększą się limity dla uprawiania sportu na otwartym powietrzu oraz w halach sportowych. Otwarte zostaną również salony kosmetyczne i zakłady fryzjerskie. Tuż po majówce otworzą się również sklepy budowlane, meblowe i galerie handlowe. Będzie także można również korzystać z ofert instytucji kultury. Do szkół po majówce wrócą dzieci z klas od 1 do 3.

 

 

Ze Śląska ruszyły wycieczki zarośniętych do fryzjerów w Małopolsce 😉

TOP 5 SILESIA FLESZ zawsze w niedzielę o 19.50 w TVS!

– Chcemy, żeby nasza gospodarka jak najszybciej wracała na tory normalności. To jest ta ochrona miejsc pracy, o której mówimy. Udało się najlepiej w Europie, bo mamy najniższe w Europie bezrobocie, obronić miejsca pracy. Ale ta ochrona była bardzo kosztowna, bo z budżetu państwa polskiego przeznaczyliśmy na to ok. 200 mld zł – mówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Kolejne etapy odmrażania gospodarki przewidziane są od 8 i 15 maja. W pierwszej kolejności otwarte zostaną hotele, ale będą mogły być obłożone maksymalnie w 50 proc. Z kolei od 15 maja przy odpowiednich wskaźnikach zakażeń nie będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Otwarta zostanie też gastronomia, ale goście będą mogli siedzieć tylko w ogródkach. Rząd planuje również odmrozić kina, częściowo wesela i komunie, a także wprowadzić naukę hybrydową dla dzieci od 4 klasy wzwyż.

Wraca nauka w szkołach, uprawianie sportu, otwieranie hoteli, galerii handlowych i fryzjerów. Luzowanie obostrzeń rusza po majówce
Wraca nauka w szkołach, uprawianie sportu, otwieranie hoteli, galerii handlowych i fryzjerów. Luzowanie obostrzeń rusza po majówce

– Zdecydowaliśmy się, żeby ten proces luzowania przebiegał w takim ujęciu ogólnopolskim, bez regionalizacji. To wynika głównie z tego, że o ile w szczycie pandemii mieliśmy do czynienia z dosyć dużym zróżnicowaniem liczby zachorowań w poszczególnych województwach, to w ostatnim czasie nastąpiło zmniejszenie tego zróżnicowania – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Ostatnim krokiem odmrażania gospodarki w maju ma być umożliwienie od 29 maja korzystania z restauracji również wewnątrz, ale przy 50 proc. obłożeniu, czy wprowadzenie nauki stacjonarnej dla dzieci w każdym wieku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę. Wrócił po urwane lusterko i uciekł [WIDEO]

Górnictwo na Śląsku ma być wygaszone. Jako pierwsza zamknięta zostanie kopalnia Ruda Ruch Pokój

Zatrzymanie właściciela klubu Face2Face w Rybniku niezasadne. Jest wyrok sądu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close