KategoriaRegionWiadomość dnia

Małe firmy i gospodarka przez duże G. W Katowicach ruszył Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw [WIDEO] Telewizja TVS też tam jest!

W Katowicach rozpoczęła się dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

-Spotykamy się po to żeby dyskutować, prowadzić rozmowy z doświadczonymi niejednokrotnie bardziej wyposażonymi w wiedzę i narzędzia przedsiębiorcami z całego świata. Spotykamy się po to, żeby pokazywać przykłady i po to, żeby mówić o najlepszych rozwiązaniach, które chcemy tutaj na śląsku i poprzez Śląsk na całą potem na całą Polskę wprowadzać żeby ułatwiać życie przedsiębiorcommówi Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Idea kongresu to Biznes-Nauka-Samorząd – Razem dla Gospodarki. Wystawiający się przedsiębiorcy nie mają wątpliwości, że warto się tu pokazać.

-Pojawianie się firmy na takich eventach jak ten jest bardzo istotne ponieważ można nabyć nowych kontaktów, poznać ludzi, pokazać swoją ofertę – szczególnie jeżeli ma się jakąś fajnie wizualną stronę do pokazania mówi Jakub Wszołek, Drofi.

Hasło przewodnim kongresu to smart-safe-solutions. Program tegorocznej edycji został podzielony na 12 ścieżek tematycznych. Dyskusje dotyczyć będą rynku pracy i edukacji, zarządzania, finansowania czy prawa. Kongresowi towarzyszą targi Biznes Expo i skierowany do samorządów program Samorząd Wspiera MŚP.

-2/3 naszego dochodu, przyrostu to są polskie firmy – małe i średnie a również 85% nowych miejsc pracy wytworzonych w ostatnich 5-6 latach. To jest kluczowa sprawa, dlatego rozmowa z przedsiębiorcami zarówno polityków jak i naukowców, mieszkańców województwa śląskiego czy Polski tu na Europejskim Kongresie Małych i Średnich przedsiębiorstw ma kluczowe znaczenie. Bo musimy wiedzieć czego przedsiębiorcy potrzebują. Oni muszą również swoje potrzeby wyartykułować i dzięki temu możemy dostatnią Polskę – argumentuje prof. Jerzy Buzek, europoseł, były premier.

Oni (przedsiębiorcy przyp.red.) muszą również swoje potrzeby wyartykułować i dzięki temu możemy dostatnią Polskę - argumentuje prof. Jerzy Buzek, europoseł, były premier
Oni (przedsiębiorcy przyp.red.) muszą również swoje potrzeby wyartykułować i dzięki temu możemy dostatnią Polskę – argumentuje prof. Jerzy Buzek, europoseł, były premier

Europejski Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw potrwa do piątku 18 października.

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gliwice: Nastolatka rzuciła się z wiaduktu! Kim jest dziewczyna która popełniła samobójstwo?

Zawiercie: pijany policjant za kierownicą. Miał 1,5 promila

Strajk nauczycieli przełożony. Rozpocznie się 22 października

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close