KategoriaRegionWiadomość dnia

„Mamy szansę tę walkę – dotąd nierówną – wygrać.” – 27 grudnia ruszają szczepienia!

Od jutra w Polsce jak i również w naszym regionie, rusza oficjalnie akcja szczepień przeciw COVID-19. Pierwszymi, którzy na Śląsku dostaną szczepionkę będą medycy. Szczepionka będzie rownież priorytetowo kierowana dla seniorów, którzy znajdują się w grupie ryzyka związanej z największą śmiertelnością po zakażeniu SARS-COV2.

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Pandemia COVID-19 uprzykrza nam życie od długiego czasu i mowa tu praktycznie o każdym aspekcie naszej codziennej egzystencji. Nadchodzi ten moment, w którym światowa walka z koronawirusem może w końcu nabrać głębokiego sensu. Tym momentem jest wprowadzenie na rynek szczepionki, która do Polski również dotarła. 27 grudnia w Polsce ruszają szczepienia, a na pierwszy ogień mają iść medycy.

Instytucje takie jak nasza rodzima Śląska Izba Lekarska już jakiś czas temu rozpoczęły kampanie, mające na celu edukację w zakresie szczepień, bo jak podają statystyki Polacy do szczepionki przeciw COVID-19 podchodzą lekko mówiąc z dystansem. – Chcemy wspólnym działaniem przekonać do szczepień nieprzekonanych. Najnowsze badania mówią, że ponad 47 proc. Polaków nie chce się szczepić, bo obawia się działań niepożądanych lub nie wierzy w skuteczność szczepionki. Nasz przekaz kierujemy do tych, którzy z różnych powodów wahają się. Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi. Decyzja o zaszczepieniu się będzie najlepszym prezentem na 2021 rok dla ich najbliższych: rodziców, dziadków, ale także dla nich samych. – czytamy w komunikacie ŚIL. 

Szeroko zakrojona akcja ŚIL i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach o nazwie „COVID zabija, zaszczep się” ma jeden prosty cel – uświadomienie Polaków o rodzaju ryzyka jakim jest zakażenie SARS-COV2 i tym samym bezpieczeństwie jaki w opinii środowisk medycznych ma stwarzać nowa szczepionka. – Niestety, nie jest to tylko promocyjny slogan. To twarde fakty, które znajdują odzwierciedlenie w tragicznych statystykach. Na całym świecie na tę chorobę zachorowało 72 miliony osób, a niemal dwa miliony zmarło. COVID-19 spowodował śmierć ponad 23 tysięcy Polaków. Codziennie dowiadujemy się o nowych ofiarach, także w naszym regionie. –  czytamy dalej. 

Pierwsi medycy w naszym regionie zostaną zaszczepieni jutro w szpitalu MSWiA w Katowicach. Na ten moment zakażenie SARS-COV2 w Polsce stwierdzono u około 1,3 mln osób, a z powodu COVID-19 zmarło około 27 tys. osób.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki / Śląska Izba Lekarska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close