KrajRegionSportZdrowie

Marcin Gortat wystartuje w Biegu po Nowe Życie w Wiśle

Bieg po Nowe Życie wkracza w „pełnoletność”, a Wisła po raz 10. powita uczestników wydarzenia. Marcin Gortat gościem 18. edycji.

 

Bieg po Nowe Życie powraca do tradycyjnej formuły znanej sprzed pandemii. Będą osoby po przeszczepieniu i sławy polskiej medycyny transplantacyjnej. Będą również przyjaciele Biegu po Nowe Życie – osoby znane ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych  i kabaretowych, aren sportowych i mediów oraz partnerzy projektu spotkają się ponownie w miejscu, w którym wszystko zaczęło się przed 10 laty.  18. z kolei, a 10. wiślańska edycja wydarzenia odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Najważniejsze jest to, że możemy się spotkać „na żywo”, nie będzie jakiegoś specjalnego jubileuszu, raczej sporo wspomnień sprzed lat podczas spotkań tych oficjalnych i tych bardziej nieformalnych – mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia.

Na starcie stanie 60 sztafet. Poprowadzą je m.in.: Przemysław Saleta, Anna Dąbrowska, Tomasz Karolak, Adam Woronowicz. Będą również: Anita Jańcia, Rafał Zawierucha, Olga Kalicka, Marek Plawgo, Ela Romanowska, Marcin Mroczek i Katarzyna Pakosińska. Na trasie zobaczymy także Marcina Gortata. Znakomity koszykarz, w przeszłości reprezentujący między innymi Orlando Magic, Washington Wizzards i Los Angeles Clippers po raz pierwszy wystartuje w Biegu po Nowe Życie. Będzie drugim obok Cezarego Trybańskiego graczem NBA w naszej „transplantologicznej” drużynie.

W 18. Biegu po Nowe Życie, weźmie także udział ponad 30 lekarzy i koordynatorów z najważniejszych polskich ośrodków transplantacyjnych.

Wsparcie Biegu po Nowe Życie to dla nas okazja do przypomnienia, jak wiele zależy od naszych indywidualnych decyzji – mówi Barbara Piontek, prezes Fundacji JSW i prezes zarządu JSW S.A. – Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać inicjatywę, której nie byłoby bez wspaniałego rozwoju śląskiej medycyny i transplantologii, a przecież Jastrzębska Spółka Węglowa to przedsiębiorstwo osadzone bardzo mocno w regionie. Wspierając Bieg, wspieramy idee i cele, które są nam bardzo bliskie – dodaje.

18. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 12 czerwca o 12:00 na rynku w Wiśle.

Bieg po Nowe Życie - 12.06.2021 Wisła
Bieg po Nowe Życie – 12.06.2021 Wisła

 

 

 

 

 

źródło: materiały prasowe
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close