KrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Trwa spis powszechny mieszkańców

W Katowicach ruszyły popołudniowe kluby społecznościowe dla osób w wieku senioralnym. Kto może z nich skorzystać i na jakich zasadach są prowadzone? Między innymi o tym porozmawiamy w najnowszym odcinku programu „Srebrne Katowice”.

 

Zajęcia popołudniowe prowadzone są przy dziennych domach społecznych w Katowicach. To forma zajęć otwartych, które odbywają się w godzinach 13:00 – 16.00.

Zajęcia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej nr 7 w Katowicach

Wizytę z kamerą złożyliśmy podczas zajęć senioralnych w Domu Pomocy Społecznej nr 7 w Katowicach. Seniorzy mają tam możliwość spotkania się z innymi ludźmi, a także mogą uczestniczyć w ciekawych warsztatach plastycznych czy uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych. W przyszłości planowane są wyjścia do kina jak również do teatru, a nawet takie aktywności jak nordic walking.
Jesteśmy zadowoleni, że tutaj jesteśmy. Tworzymy tutaj jedną wielką rodzinę. Najważniejsze, że się widzimy, że wszyscy jesteśmy zdrowi, uśmiechnięci i jeden na drugiego czeka. – mówi Pani Irena, która na co dzień uczestniczy w zajęciach dla seniorów.
Póki co ruszyły zapisy na kolejny rok akademicki. Zajęcia na poprzednim, przez pandemię covid -19, odbywały się w całości w trybie zdalnym. Jest jednak nadzieja, że przyszłe wykłady będą odbywały się poprzez kontakt bezpośredni, jeżeli oczywiście sytuacja pandemiczna na to pozwoli.

Spis powszechny mieszkańców

W kwietniu rozpoczął się spis powszechny, który potrwa do 30 września. Przypominamy o nim, jednocześnie przestrzegając przed oszustami, którzy podszywają się pod rachmistrzów. Można się spisać poprzez:
  • stronę internetową: spis.gov.pl
  • telefonicznie 22 279 99 99
  • stanowisko do samo spisu w urzędach gmin i miast, a także przez urząd statystyczny w Katowicach

Jeżeli sami tego nie dokonamy, to zadzwoni do nas rachmistrz z numeru 22 828 88 88. Pamiętaj, że zawsze możesz go zweryfikować wchodząc na stronę: spis.gov.pl lub sprawdzić go telefonicznie.

Nauka języka angielskiego

W każdym odcinku programu „Srebrne Katowice” seniorzy mają okazję skorzystać z lekcji języka angielskiego. W najnowszym wydaniu powiemy o tym, jak opisać film, a także jak zapytać o jego szczegóły w języku angielskim. Pamiętaj, że w nauce systematyczność jak również wytrwałość jest najważniejsza

Więcej informacji, porad, a także ciekawostek w premierowym odcinku Srebrnych Katowic! Premiera programu w każdy piątek o godzinie 8:20.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

FACEBOOK INSTAGRAM

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Złota Rączka na pomoc katowickim seniorom!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zgnilec amerykański na terenie Katowic. Czy mieszkańcy mają się czego obawiać?

Bijatyka z użyciem maczet i kijów bejsbolowych w Gliwicach! Rozróba na głównej ulicy miasta

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close