Region

Marsz Równości: zatrzymano jedną osobę podejrzaną o propagowanie faszyzmu

Policja podsumowała wczorajszy Marsz Równości w Katowicach. Choć sam marsz i kontrmanifestacje przebiegały dosyć spokojnie, to nie obyło się bez incydentów. Policja interweniowała kilka razy.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W sobotnie popołudnie kilkuset policjantów zabezpieczało Marsz Równości, który rozpoczął się o godzinie 13.00 na Placu Sejmu Śląskiego. Jego uczestnicy przeszli ulicami Katowic pod pomnik Powstańców Śląskich. Na czas tego wydarzenia niektóre ulice zostały zamknięte, a ruchem kierowali policjanci katowickiej drogówki.

Aby zadbać o bezpieczeństwo osób przybyłych na marsz, do służby zostały skierowane liczne siły Policji. O bezpieczeństwo dbali mundurowi z oddziałów prewencji oraz funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, kryminalni, policji konnej, przewodnicy z psami służbowymi, policjanci z zespołu antykonfliktowego.

Policjanci natychmiast reagowali na wszelkie sytuacje, które mogły stworzyć jakiekolwiek zagrożenie i nie dopuszczali do eskalacji konfliktów. Policjanci interweniowali wobec 3 osób, które dopuściły się znieważenia mundurowych i ratowników medycznych. Zatrzymano również osobę podejrzaną o publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju. Czynności w sprawach trwają.

Źródło i foto: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Aktualna lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami. Jeden powiat z woj. śląskiego w strefie żółtej

Nawet 500 złotych mandatu za wypad na grzyby? Straż leśna przypomina zasady grzybobrania

Smród nie do wytrzymania i biegające szczury. Mieszkańcy Chorzowa mają dość! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close