KrajRegion

Marszałek Chełstowski na ministra sportu?

To być może jedna z ostatnich wizyt Witolda Bańki w Katowicach w obecnej roli. Dzisiaj minister sportu i turystyki z Tychów dofinansował kolejną sportową inwestycję w mieście na kwotę 2,5 mln zł. Jednak nie tylko to było tematem konferencji. Pojawiły się spekulacje, że nowym ministrem sportu może zostać obecny marszałek woj.śląskiego Jakub Chełstowski.

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


Panie ministrze, muszę to powiedzieć jasno i publicznie. Gdyby ode mnie zależała pana kariera zawodowa – jeżeli chodzi o awans do tej ważnej komórki, jaką jest WADA i cały zespół antydopingowy – to trzymałbym pana rękami i nogami w Polsce. Żeby pan nam nie wyjeżdżał.

Wyjechać będzie musiał prędzej czy później, bo już wiadomo, że Witold Bańka zostanie szefem ważnej i międzynarodowej organizacji sportowej. Ze swoich osiągnięć na rzecz infrastruktury w Polsce jest zadowolony.

Mam wielkie poczucie satysfakcji, że te fundamenty zostały zbudowane na wielu obszarach i mam nadzieję, że one będą wzmacniane w kolejnych latach. Tego bym sobie życzył. Przede mną nowe wyzwania, ale ja będę zawsze do dyspozycji. To nie jest tak, że znikam z przestrzeni publicznej. Jak tylko będę mógł pomagać czy służyć radą przyszłemu ministrowi, czy wspierać nasz region i Katowice, to zawsze będę do dyspozycji – mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

Koniec kariery ministra i początek prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej dopiero od 1 stycznia przyszłego roku. Jednak tak naprawdę już w listopadzie Bańka wszystko dojdzie do skutku, bo w Katowicach odbędzie się konferencja, podczas której zarząd sportowej organizacji zatwierdzi nowego szefa.

Z nieoficjalnych źródeł wyciekła informacja, że następcą pochodzącego z Tychów Witolda Bańki może być marszałek Jakub Chełstowski. Jednak marszałek Chełstowski – według równie nieoficjalnych źródeł – otrzymaną propozycję miał odrzucić.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwie osoby zginęły, 4 ranne! Tragiczny bilans wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej!

Policjant ze Świętochłowic stracił wszystko w pożarze! Koledzy robią rzutkę i proszą o pomoc

Paweł D. zatrzymany! Wiceprezes GKS Jastrzębie był poszukiwany za pobicie hokeisty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close