RegionWiadomość dnia

Maseczki, dezynfekcja rąk plus stres. Ruszyły matury próbne 2021 [WIDEO]

Dominik Woźniak i Maksymilian Wątrobski z Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie, podobnie jak ok. 40 tys. uczniów z całego województwa, jutro zmierzą się z próbną maturą z języka polskiego. Ta nie będzie wyglądała tak jak w ubiegłych latach. Maseczki, dezynfekcja i inne procedury bezpieczeństwa – to już codzienność, do której przywykliśmy.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Stres przede wszystkim istnieje z tego względu, że jest jakieś ryzyko zawsze zarażenia. Ktoś może nie wiedzieć, że ma koronawirusa, problem jest też, gdy ktoś ma osoby starsze w domu. Ale wydaje mi się, że stres jest mniejszy, bo przygotowanie mogło być bardziej intensywne, przez to, że siedzieliśmy w domu można było się bardziej wyciszyć i skoncentrować na nauce – mówi Dominik Woźniak, tegoroczny maturzysta.

– Myślę, że, będę mówił za większość uczniów maturalnych, że jesteśmy dobrze nastawieni do próbnych matur i tych faktycznych. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy pomoc i wsparcie z każdej strony mówi Maksymilian Wątrobski, tegoroczny maturzysta.

Matury próbne w czasie pandemii koronawirusa? Na pewno jeszcze bardziej stresujące
Matury próbne w czasie pandemii koronawirusa? Na pewno jeszcze bardziej stresujące

Ale nie wszyscy będą zdawać stacjonarnie. Dyrektor szkoły może podjąć decyzję o przeprowadzeniu próbnych egzaminów także zdalnie. Na taki komfort pisania matury jak w domu, uczniowie nie mają jednak co liczyć.

– Wszelki środki ostrożności. Również to, że w czasie egzaminów konieczne będzie używanie maseczek, bo nie miałoby to najmniejszego sensu, gdybyśmy wpuścili młodzież do sali i pozwolili im ściągnąć maskimówi Przemysław Fabjański, Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące w Chorzowie.

 

Próbne egzaminy dojrzałości potrwają do 16 marca. Codziennie będą odbywać się o godzinie 9 i 14.

– Jeżeli w szkole dyrektor ma liczną grupę zdających, wtedy, tak jak w zeszłym roku w maju, może się odbyć tzw. przesunięcie czasowe, czyli co dwadzieścia minut na przykład uczniowie mogą być wpuszczani do szkoły, żeby były zachowane zasady bezpieczeństwa – mówi Urszula Okrajni, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie.

Jutro język polski, a w czwartek matematyka. W piątek tegoroczni maturzyści zmierzą się z językiem angielskim.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polska kupi szczepionki z Chin? Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Xi Jinpingiem

Mysłowice: Chorzy na koronawirusa mają specjalne kosze na śmieci

Samorządy zapraszają rząd do śląskiego okrągłego stołu. Chodzi o górnictwo [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close