RegionWiadomość dnia

Maseczki ochronne i przyłbice! Służba więzienna górnikom

Służba więzienna i Ministerstwo Sprawiedliwości nie zapominają o Śląsku. Górnicy otrzymali od nich 10 tys. sztuk maseczek ochronnych. Jedna z uczelni też wysłała transport z prezentem. Coraz więcej instytucji z różnych części Polski wspiera nasz region w walce z COVID-19.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

To taki czas, w którym nawet najmniejszy gest, może okazać się niesamowicie potrzebny na Śląsku, na którym trwa nieustanna walka z epidemią koronawirusa. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz wspominał dzisiaj, że koronawirus na Śląsku jest już w tzw. „zamkniętych” ogniskach, ale wszyscy wiemy, że pomoc jest potrzebna. Służba Więzienna oraz Ministerstwo Sprawiedliwości wysłały dla górników około 10 tys. sztuk maseczek ochronnych. Dodatkowo warto wspomnieć, że Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, która jest tak mocno związana z przemysłem ciężkim, który był niegdyś fundamentem gospodarczym naszego regionu, również okazała dobre serce i w jednym transporcie podarowała górnikom około 500 przyłbic.

Od momentu odkrycia ognisk zarazy w kopalniach, wiadomościach o kolejnych zarażeniach w naszym regionie i heroicznej walce lokalnej służby zdrowia, Śląsk nie schodzi z ust polaków i ogólnopolskich mediów. Niestety mimo apeli wielu osób, nie hamuje się hejt pod adresem górników, który można zauważyć w niewybrednych komentarzach w większości mediów społecznościowych. Zegar tyka, a górnicy, ich rodziny i najbliższe cierpią. Może dożyjemy czasów, w których jak to powiedział kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski, „będą tacy gorole, którzy nas uszanują i zrozumieją”. Z ostatnich danych wynika, że na Śląsku jest prawie 7,5 tys. potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Puste klasy, mało dzieci. Niewielkie zainteresowanie otwartymi szkołami [WIDEO]

Kultowy polski głos Google Maps żegna się na YouTube. Zastąpi go automat [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

źródło: www.rybnik.com.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close