RegionWiadomość dnia

Maseczki za darmo! Rozdaje je Żorski Patrol Obywatelski [WIDEO]

Wolontariusze Żorskiego Patrolu Obywatelskiego wyszli na ulice i rozdają darmowe maseczki. Dzisiaj dostać je mogli głównie seniorzy, którzy robili zakupy w supermarketach na terenie Żor.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Pozytywna sprawa, no pozytywna. Skoro mamy dbać o swoje zdrowie i czyjeś zdrowie, to jest bardzo pozytywnemówi Edmund, mieszkaniec Żor.

A przydadzą się szczególnie od jutra, bo właśnie od czwartku będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa. W ręce mieszkańców trafiają takie maski. Wszystkie są wielokrotnego użytku, wystarczy je tylko regularnie prać.

– One są bardzo kolorowe. Jedne są w kropeczki, inne są w lamy, w żyrafki, co tylko sobie człowiek wymarzy to one są – mówi Ewa Kałus, wolontariusz.

Wolontariusze Żorskiego Patrolu Obywatelskiego wyszli na ulice i rozdają darmowe maseczki
Wolontariusze Żorskiego Patrolu Obywatelskiego wyszli na ulice i rozdają darmowe maseczki

To nie jedyna pomoc dla osób starszych. Wolontariusze przygotowali dla nich także ulotki informacyjne, które edukują jak bezpiecznie robić zakupy, a także w jaki sposób można jeszcze korzystać z pomocy Żorskiego Patrolu Obywatelskiego. Najważniejszą formą pomocy są jednak darmowe maski.

– Te maseczki szyją od kilku tygodni panie z pogotowia krawieckiego w ramach patrolu. Panie potrafią nawet 200-300 maseczek na dzień uszyć, więc w sumie uszyliśmy już chyba około 13-14 tysięcy maseczek. W mieście jest ponad 60 tys. mieszkańców. Przy dobrych wiatrach uda nam się pomóc wszystkim – mówi Anna Ujma, pełnomocnik prezydenta Żor ds. promocji, kultury i sportu.

Maseczki ochronne będą rozdawane także innym mieszkańcom, w tym poruszającym się komunikacją miejską. To nie jedyne udogodnienia, bo w mieście pojawiły się już maskomaty, czyli automaty, w których można kupić jednorazowe maseczki, ale także rękawiczki, czy środki dezynfekujące.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poczta Polska rozpoczyna sprzedaż maseczek

To pierwszy raz w historii! Studenci sesję będą zdawali zdalnie! [WIDEO]

Maseczki ochronne w sklepach Żabka! Najtańsze na rynku? Wiemy, jaka cena!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close