KrajRegion

mBank ostrzega! Oszuści podszywają się pod pracowników banku

Przestępcy podszywają się pod pracowników infolinii – ostrzega mBank w komunikacie. Oszuści próbują nakłaniać do podania danych osobowych, danych karty płatniczej lub

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Przestępcy maskują swój prawdziwy numer telefonu i w takiej sytuacji numer, wyświetlany na ekranie twojego telefonu, może okazać się fałszywy. Chcą, żebyś uwierzył, że faktycznie rozmawiasz z pracownikiem banku” – wyjaśniono w komunikacie metody działania przestępców.

Oszuści mogą również nalegać na zainstalowanie oprogramowania do zdalnego dostępu i „w ten sposób mogą starać się przejąć kontrolę nad komputerem lub smartfonem, co może się skończyć utratą danych lub pieniędzy”.

Pamiętajcie, że pracownik banku nigdy nie powinien prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej, ani o podanie pełnych danych karty płatniczej, ani o potwierdzanie nieznanych transakcji np. poprzez podanie kodów SMS. Nie będzie też prosił o zainstalowanie dodatkowej aplikacji.

 

„Jeśli nie jesteś pewien czy rozmawiasz z pracownikiem banku, zadzwoń na infolinię i potwierdź, że osoba o danym imieniu i nazwisku pracuje w banku i próbowała się z tobą skontaktować” – podkreślono w komunikacie.

Źródło:mbank.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

KOSZMAR!!! 4-osobowa rodzina zginęła w aucie, które wpadło do kanału portowego!

Beskidy dumne z Piotra Żyły po zdobyciu mistrzostwa świata! [WIDEO]

Pasażerów jak na lekarstwo, ale cargo rekordowe! Katowice Airport podało statystyki

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close