Region

Mieszkania dla lekarzy! Śląska Izba Lekarska będzie pomagała tym, którzy nie chcą wracać do domu po dyżurze [WIDEO]

Śląska Izba Lekarska włączyła się w pomoc dla lekarzy. To nie tylko zbiórka środków ochrony osobistej, ale także współpraca z hostelami i właścicielami mieszkań na wynajem. Te mają być dostępne dla lekarzy po dużo niższych cenach niż rynkowe, a pobyt w nich dofinansuje także sama Śląska Izba Lekarska.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Chodzi o lekarzy, którzy nie chcą po pracy wracać do swoich domów, żeby nie narażać bliskich.

To zainteresowanie dopiero się zaczyna. Zaczynamy inaczej myśleć, chcemy pracować, lekarze chcą pracować dla pacjenta i przy pacjencie. Ale wiedzą, że są najbardziej narażeni, a chcą oszczędzić swoich bliskich. Osoby, z którymi na co dzień mieszkają i coraz więcej lekarzy zaczyna myśleć o tym, żeby wyjść ze szpitala, ale nie wracać do domu rodzinnego – mówi dr n. med. Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

Na razie lekarze mogą korzystać między innymi z tych apartamentów na osiedlu Atal Francuska Park w Katowicach. Dostępne są też mieszkania w Zabrzu, Bytomiu, Tarnowskich Górach czy Świętochłowicach.

Dysponujemy 40 mieszkaniami na terenie Katowic w różnych lokalizacjach. Mamy mieszkania blisko szpitala na Raciborskiej, mamy mieszkania na Francuskiej, blisko Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przy Ceglanej. Chodzi nam o to, żeby tutaj kwaterować nie tylko lekarzy, którzy są na pierwszej linii frontu, ale też z innych placówek medycznych, jeśli jest taka potrzeba – Dariusz Czajkowski, Apartamenty Testis w Katowicach.

Wiadomo już także, że w województwie zaczynają powstawać tzw. izolatoria. Do nich będą trafiać osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Minister Zdrowia zastrzega leki do walki z COVID-19. Chodzi o Arechin i Plaquenil

Prezydent Sosnowca: Nie będę zgłaszał członków do obwodowych komisji wyborczych [WIDEO]

Polski biznes się zamyka. Przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close