KrajRegion

Gigantyczne kolejki przed sklepami. To efekt nowych ograniczeń [WIDEO]

Nowe zasady, a wraz z nimi kolejki. To efekt między innymi ograniczenia liczby klientów, którzy w jednym czasie mogą przebywać w sklepie. Przed sklepami sieciowymi na wejście z reguły trzeba czekać, co tam maksymalnie może przebywać trzech klientów na jedna kasę.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Po tym, co tutaj widzimy to widać, że przestrzegają dlatego że ludzie stoją w kolejce, w odpowiedniej odległości tak jak jest to zgodne z przepisami. Natomiast przy wejściu do sklepu jest pracownik, który zaprasza wtedy, kiedy osoba wyjdzie – mówi Ilona Bogusławska, klientka.

Kolejki można było zobaczyć nawet między godziną 10:00 a 12:00. od wczoraj w tych godzinach sklepy, apteki i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia.

Wśród nowych zasad pojawił się także obowiązek noszenia rękawiczek przez klientów w sklepach.

Jak wynika z naszych obserwacji klienci bardzo poważnie podchodzą do aktualnych regulacji. Zachowują stosowne odległości w oczekiwaniu na swoją kolej wejścia do sklepu. Pobierają rękawiczki a także ze zrozumieniem podchodzą do wskazówek naszego personelu. Sytuacja wymaga od nas wszystkich abyśmy działali wspólnie, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa – mówi Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji i PR ALDI Sp. z o.o..

W sklepach Aldi zwiększono częstotliwość kontroli czystości oraz dezynfekcji koszyków i wózków zakupowych, wprowadzono pracę rotacyjną co wiąże się z przerw techniczną – w godzinach 14:00 – 14:30 sklepy są nieczynne oraz zmieniono godziny otwarcia niektórych sklepów. sklepy sieci wyposażone zostały dodatkowo w specjalny dozownik z płynem dezynfekującym. Krok w stronę klientów zrobiła także Biedronka.

Od 2 kwietnia większość sklepów Biedronka będzie czynna od godziny 6 do 24 a wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności nawet przy wprowadzonych niższych limitach osób w placówkach handlowych – mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Na wydłużenie godzin otwarcia sklepów zdecydował się także Lidl. Jeden ze sklepów sieci w Katowicach ma być otwarty całodobowo.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Minister Zdrowia zastrzega leki do walki z COVID-19. Chodzi o Arechin i Plaquenil

Prezydent Sosnowca: Nie będę zgłaszał członków do obwodowych komisji wyborczych [WIDEO]

Polski biznes się zamyka. Przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą [WIDEO]

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Gigantyczne kolejki przed sklepami. To efekt nowych ograniczeń [WIDEO]”

  1. A dopiero będą 9-10 Ty wypłaty i piątek przed świętami nic dodać nic ująć już wiadomo dlaczego tak wiedzą o tym że będzie B.wysoki poziom zachorowań…Itd…wszystko w temacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close