Region

Śląskie: Policjanci i żołnierze WOT pilnują, czy nie łamiecie rządowych obostrzeń!

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Policjanci od początku są na pierwszej „linii frontu” walki z wirusem i pozostaną na niej do jej zakończenia. Teraz funkcjonariusze w realizacji swoich zadań są wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W związku z wprowadzeniem przez administrację rządową kolejnych obostrzeń, policjanci wzmagają kontrole na ulicach. Sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów. Wobec osób lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami w postaci wysokich mandatów lub wniosków o ukaranie do sądu. Wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom – czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Priorytetem policji jest kontrola przestrzegania nowego prawa wprowadzonego w celu zwalczania rozprzestrzeniania się zakażeń. Mundurowi pojawiają się w okolicach galerii handlowych, głównych ciągów pieszych i parków oraz osiedli mieszkalnych. Policjanci z drogówki kontrolują cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych obostrzeń. Funkcjonariusze policji w realizacji swoich zadań są wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Minister Zdrowia zastrzega leki do walki z COVID-19. Chodzi o Arechin i Plaquenil

Prezydent Sosnowca: Nie będę zgłaszał członków do obwodowych komisji wyborczych [WIDEO]

Polski biznes się zamyka. Przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close