reklama
Kategorie

Mija 11 rocznica katastrofy lotniczej, która wstrząsnęła całą Polską. W Smoleńsku zginęło 96 osób [WIDEO]

Rocznica ponad podziałami. Dziś mija kolejna rocznica katastrofy lotniczej, która wstrząsnęła całą Polską i nie tylko. 11 lat temu w lesie smoleńskim rozbił się rządowy Tupolew, na którego pokładzie było 96 osób.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Przeżyłam to strasznie, bo uważam, że zginęli bardzo wartościowi ludzie, bardzo dobrzy politycy. – mówi Małgorzata, mieszkanka Katowic.

Przypomnijmy, że rządowy samolot spadł w trakcie podejścia do lądowania. Nikt z 96 osób podróżujących Tupolewem nie przeżył. Dla rodzin ofiar temat tej ogromnej tragedii wraca zawsze 10 kwietnia.

– Taka rocznica daje do myślenia, daje pewne przemyślenia, szczególnie jak człowiek ma już swoje dzieci i chciałby żeby poznały babcię i nie są w stanie. – mówi Magdalena Bochenek – Kempa, córka Krystyny Bochenek.

Co roku jak bumerang wraca temat przyczyn katastrofy polskiego Tupolewa i związanych z nim hipotez.

 – Myślę, że całe społeczeństwo zadaje sobie pytanie co tak naprawdę się wydarzyło i bez względu na to jaka jest prawda, chcielibyśmy ją wszyscy poznać na 100% bo ta niepewność zawsze istnieje. – mówi Jadwiga Baczyńska, radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Zarówno polskie jak i rosyjskie dochodzenie nie wykazało żadnych usterek w maszynie lecącej na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. W oficjalnych śledztwach nie potwierdzono również hipotezy o rzekomym zamachu. Mimo, że temat tragedii smoleńskiej jest od lat przedmiotem politycznych sporów to dzisiaj w Sosnowcu kwiaty w trakcie odsłonięcia tablic z nazwiskami ofiar złożyli wspólnie samorządowcy, posłowie i senatorowie różnych opcji politycznych.

– Jesteśmy im winni wspólne świętowanie, wspólny hołd i w ogóle bycie razem, bo każda tragedia i wszyscy to mówią, i pokazuje to historia ma jakiś sens, ale żeby ten sens był to musimy być razem. – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Dla mnie nie ma nic gorszego od polityki na śmierci ludzi i dlatego uważam, że powinniśmy szukać tego co nas łączy i jednoczy, a na pewno pamięć i szacunek do tych ofiar powinny nas łączyć. – mówi Mateusz Bochenek, poseł na Sejm RP.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej TU-154 o godzinie 8:41 zginęło 96 osób w tym ówczesny prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Miasta na Śląsku przygotowują Punkty Szczepień Masowych. Będzie ich sporo [WIDEO]

Chciał rozdziewiczyć dziecko w samochodzie. W Mysłowicach wpadł 48-letni pedofil. Złapała go WATAHA z Sosnowca [WIDEO]

WIELKI wyciek danych na Facebooku! Policja ostrzega!

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button