RegionWiadomość dnia

W Sosnowcu odsłonią tablicę smoleńską

W ramach 11. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w Sosnowcu zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Chcemy upamiętnić i uczcić tych, którzy ponieśli śmierć w tej największej tragedii naszych czasów. 10 kwietnia przy al. Zwycięstwa 10 zostanie odsłonięta tablica z imionami i nazwiskami wszystkich ofiar katastrofy. W niewielkiej grupie, z radnymi wszystkich opcji 10 kwietnia złożymy pod tablicą kwiaty. Ze względu na pandemię nie planujemy w tym roku większych uroczystości – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Za kilka dni będziemy obchodzić 11. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zginęło w niej 96 osób w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z Małżonką oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Instalacja tablicy planowana jest na 9 kwietnia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Legenda polskiej sceny nie żyje. Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat

Jesteś po 40 ale nie deklarowałeś chęci szczepienia przeciwko Covid-19? Na rejestracje musisz jeszcze poczekać

Początek tygodnia z deszczem i śniegiem. Ocieplenie nadejdzie do Polski w weekend [POGODA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close