KrajRegion

Początek tygodnia z deszczem i śniegiem. Ocieplenie nadejdzie do Polski w weekend [POGODA]

Na początku tygodnia będzie padać deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Chłodno i wietrznie będzie aż do czwartku. Wraz z końcem tygodnia nadejdzie ocieplenie – będzie więcej słońca, a termometry wskażą nawet 18 stopni – prognozuje IMGW-PIB.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

 

Wtorek nadal będzie pochmurny, chłodny, z przelotnymi opadami deszczu i śniegu, możliwymi burzami. W Tatrach spadnie nawet 10 cm śniegu, a na Pomorzu znów ok. 5 cm. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6 stopni C, ale nocą obniży się do -3 stopni C, a w rejonach podgórskich nawet do -6 stopni C. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr.

Pochmurna, wietrzna i zimna aura z opadami deszczu i śniegu utrzyma się również w środę i w czwartek. Temperatura nocą spadnie do -3 stopni, ale w dzień wyniesie do 7 stopni.

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. 

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0 stopni C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C – przewidują synoptycy.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wciąż bardzo zła sytuacja pandemiczna na Śląsku. Ponad 3800 zakażeń, pogotowie jeździ głównie do covidu

Święta w maseczkach i w dystansie. Pandemia skurczyła Wielkanoc do minimum [WIDEO]

Płonął jak żywa pochodnia! Policjanci ugasili płonącego człowieka! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close