AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Legenda polskiej sceny nie żyje. Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat

Nie żyje Krzysztof Krawczyk, legenda polskiej sceny muzycznej. Pochodzący z Katowic Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

O śmierci Krzysztofa Krawczyka poinformował w poniedziałek, 5 kwietnia jego menadżer i wieloletni przyjaciel – Andrzej Kosmala. Krzysztof Krawczyk miał 74 lata – w ostatnich tygodniach zmagał się z Covid-19.

23 marca Krzysztof Krawczyk poinformował w mediach społecznościowych, że ma koronawirusa i trafił do szpitala. 10 dni później – także za pośrednictwem facebooka – Krawczyk poinformował, że został wypisany ze szpitala i jest już w domu.

-Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi – napisał wówczas piosenkarz.

Niestety – dzisiaj stan Krzysztofa Krawczyka pogorszył się. Został przewieziony do szpitala do szpitala z powodu chorób współtowarzyszących. Jak przekazał jego menadżer – zmarł w godzinach popołudniowych. Miał 74 lata.

 

Krzysztof Krawczyk urodził się w Katowicach w 1946 roku. Na estradę po prostu był skazany – pochodził z aktorsko – muzycznej rodziny. Jego rodzice byli bowiem aktorami i śpiewakami operowymi. Kiedy przeprowadził się do Łodzi – uczęszczał do szkoły muzycznej im. Henryka Wieniawskiego. Karierę na dobre rozpoczął na początku lat 60′, kiedy założył zespół Trubadurzy – razem z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim.

Lata 70-te to już dla Krzysztof Krawczyka solowa kariera usłana sukcesami. Już wtedy nawiązał współpracę ze swoim menadżerem – Andrzejem Kosmalą. Występował i szybko zdobywał popularność nie tylko w Polsce, ale i za granicą, zdobywając wiele laurów na festiwalach. Wypromował takie hity jak „Rysunek na szkle” czy „Parostatek”.

Pod koniec lat 70-ych wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, do Polski wrócił w 1985 roku. I znowu popularność i znowu sukces za sukcesem, gwarantowany takimi hitami jak „Wstaje nowy dzień” czy „Za tobą pójdę jak na bal”.

Jeszcze w październiku zeszłego roku Krzysztof Krawczyk poinformował o zakończeniu kariery i o tym, że na czas pandemii kasuje jakąkolwiek publiczną aktywność.

 

źródło: Polsat News
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wciąż bardzo zła sytuacja pandemiczna na Śląsku. Ponad 3800 zakażeń, pogotowie jeździ głównie do covidu

Święta w maseczkach i w dystansie. Pandemia skurczyła Wielkanoc do minimum [WIDEO]

Płonął jak żywa pochodnia! Policjanci ugasili płonącego człowieka! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close