KrajRegionWiadomość dnia

Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję. Wojsko pomoże Policji

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję o użyciu Sił Zbrojnych RP do pomocy Policji. Nie oznacza to jednak, że wojsko będzie pilnowało porządku w miastach. Chodzi głównie o wsparcie kontroli na granicach oraz pomoc w przestrzeganiu kwarantanny.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej na swoim Twitterze, Siły Zbrojne RP pomogą Policji w tych trudnych czasach. Ale spokojnie – nie oznacza to, że wojsko „wyjdzie” na ulice miast by pilnowac porządku. Chodzi głównie o wsparcie jednostek, które dbają o przestrzeganie kwarantanny oraz o wsparcie kontroli na granicach Polski. Mariusz Błaszczak podjął tę decyzję by usprawnić wprowadzanie procedur bezpieczeństwa w RP w trakcie epidemii koronawirusa, który coraz bardziej paraliżuje nasze normalne codzienne funkcjonowanie. Do pomocy zostaną zaangażowani również złonierze związani z jednostką cyberprzestrzenną o czym w dodatkowym tweecie informuje Minister.

W walkę z koronawirusem włączyło się także Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Po tym, jak pomogli uruchomić infolinię z pomocą psychologiczną, cyberżołnierze udostępnią RCB_RP (Rządowemu Centrum Bezpieczeństwa) infrastrukturę teleinformatyczną, pozwalając na szybsze monitorowanie sytuacji dotyczącej epidemii – napisał szef MON Mariusz błaszczak na Twitterze.

Jak czytamy na łamach Polsat NewsWe wszystkich województwach działają wojskowe zgrupowania zadaniowe, które w razie potrzeby mogą udzielić wsparcia Ministerstwu Zdrowia. Mają one do dyspozycji kilkadziesiąt pojazdów sanitarnych i mikrobusów, 10 dezynfekcyjnych zespołów zadaniowych, mobilne zespoły medyczne. Przygotowany przez wojsko kontenerowy szpital polowy we Wrocławiu umożliwia odbywanie kwarantanny przez 100 osób. Siły zbrojne są gotowe wydzielić samoloty i śmigłowce do ewakuacji medycznej. – 

Budujące jest to, że rząd tak pomaga swoim rodakom w tych trudnych i ciężkich czasach. Do walki z epidemią koronawirusa w Polsce zaangażowano już praktycznie wszystkie niezbędne służby a z tego co widać to nie koniec. Sprawne działania rządzących mogą zapobiec takie tragedii jak we Włoszech czy w Hiszpanii. Przypomnijmy, że w cały. kraju są na bieżąco wprowadzane wszystkie niezbędne procedury bezpieczeństwa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Spirala strachu się nakręca! Fałszywi ratownicy okradający mieszkania to FAKE NEWS!

Epidemia koronawirusa: Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku to Chorzów, Bytom i Ruda Śląska

Walka z koronawirusem to kolejne zadanie dla samorządów? Odpowiedź w LOŻY PREZYDENTÓW

źródło: Polsat News, Twitter MON

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close