KrajRegion

Modernizacja trasy Katowice – Warszawa daje rezultaty. Podróż pociągiem coraz szybsza [WIDEO]

Kolejarze chwalą się modernizacją linii nr 1 z Warszawy do Katowic. Jej fragment w końcu zaczyna wyglądać tak jak powinien. Po realizacji prac ma być szybciej i wygodniej.

 

 

Czytaj także: Tajemniczy i superszybki samolot nad Śląskiem! Co to takiego?

-Do tych linii, o których mówiło się już od dawna, że powinny zostać wyremontowane, przebudowane i powinny tam zostać podniesione parametry, żeby przyspieszyć przejazd należy linia kolejowa Zawiercie-Częstochowa – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Prace powoli zbliżają się do finału. Podróżni czekają na zakończenie prac, bo w niektórych miejscach, jak tu w Poraju, zostało jeszcze trochę do zrobienia.

Czas przejazdu pociągów pomiędzy Częstochową i Zawierciem skróci się dzięki wymianie ponad 80 km torów o około 10 minut
Czas przejazdu pociągów pomiędzy Częstochową i Zawierciem skróci się dzięki wymianie ponad 80 km torów o około 10 minut

-Myślę, że będzie wygodniej. Na razie nic nie wiadomo, mamy jeden peron. Ale podziwiam organizację, bo pociągi jeżdżą dobrze. Są może niewielkie opóźnienia, ale rzadko się to zdarza. Jeżdżę codziennie i jest super – mówi Teresa, mieszkanka Poraja.

Czas przejazdu pociągów pomiędzy Częstochową i Zawierciem skróci się dzięki wymianie ponad 80 km torów o około 10 minut. To jednak dopiero za pół roku. Ważne jest też to, czego podróżni nie widzą.

-Taki efekt, którego nie będą widzieli podróżni, ale będzie bardzo mocno wpływał na intensywność i efektywność pracy tej linii kolejowej to jest nowy system sterowania ruchem kolejowym. Mamy nową nastawnię, która już w tej chwili pracuje na tym odcinku – mówi Arnold Bresch, PKP Polskie Linie Kolejowe.

Kolejowa inwestycja pomiędzy Częstochową i Zawierciem powinna być zakończona jeszcze w tym roku. Koszt modernizacji to 370 mln zł, z czego większość pokrywa unijne dofinansowanie.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dziwny samolot nad Rybnikiem. Tajemnica się już wyjaśniła [WIDEO]

Śląskie: śmiertelny wypadek motocyklisty na A1. Policja prosi świadków o pomoc [FOTO]

Bytom: Skarpa nasypu osunęła się na DK 78! [FOTO] Utrudnienia od 6 lipca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close