KrajRegionWiadomość dnia

Tylko 49 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Skąd taki nagły spadek? [KORONAWIRUS 6.7.2020]

Na ponad 200 nowych przypadków COVID-19, tylko 49 to województwo śląskie. Mało? Jasne, że mało biorąc pod uwagę dane z ostatniego tygodnia.

 

 

Jak być wójtem, ale na wiecu już nim nie być? Sprawdź w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Mamy 205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 49 z województwa śląskiego – poinformowało ministerstwo zdrowia. Mimo spadku liczby zakażeń i tak śląskie ma w nowej fali wyników najwięcej przypadków koronawirusa za ostatnią dobę.

-Zakażenie wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców naszego województwa: 24 pracowników KWK Borynia, starszej mieszkanki Rudy Śląskiej, 2 mieszkańców Radzionkowa (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 7 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 66, najmłodszy 12 lat), 2 mieszkańców Tychów (kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), młodego mieszkańca Katowic, 4 mieszkańców powiatu gliwickiego (najstarszy 73, najmłodszy 6 lat), 3 mieszkańców Chorzowa (kobieta w średnim wieku i 2 młodych mężczyzn), młodej mieszkanki Bielska–Białej i młodej mieszkanki powiatu bielskiego – poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

150 kolejnych osób wyzdrowiało i obecnie w województwie śląskim jest 8694 ozdrowieńców.

W naszym regionie odnotowano tylko jeden zgon osoby zakażonej COVID-19. W szpitalu w Raciborzu zmarła 79-letnia kobieta z powiatu wodzisławskiego.

W całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi już 36 155 osób, z czego 1 521 to przypadki zakończone śmiercią chorych. W województwie śląskim mamy już 8 694 potwierdzonych zakażeń koronawirusem, zmarło do tej pory 342 chorych.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: WSSE Katowice, ŚUW Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dziwny samolot nad Rybnikiem. Tajemnica się już wyjaśniła [WIDEO]

Śląskie: śmiertelny wypadek motocyklisty na A1. Policja prosi świadków o pomoc [FOTO]

Bytom: Skarpa nasypu osunęła się na DK 78! [FOTO] Utrudnienia od 6 lipca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Tylko 49 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Skąd taki nagły spadek? [KORONAWIRUS 6.7.2020]”

  1. Ameryka miała rezerwat dla Indian a Polska dzięki lizaniu Ameryki chce mieć swój dla Slazokow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close