RegionWiadomość dnia

Zamiast 250 zł mandat zaufania! Co rozdają strażnicy w Rudzie Śląskiej?

Kiedy temperatura dochodzi do 30 stopni, trudno o lepszy sposób na ochłodzenie się od kąpieli. Problem w tym, że nie każdy wybiera legalne kąpielisko. Ruda Śląska na amatorów wrażeń na dzikich kąpieliskach znalazła sposób.

 

 

Czytaj także: Tajemniczy i superszybki samolot nad Śląskiem! Co to takiego?

-Jest piękna pogoda, słońce świeci, akurat mam wolne, więc wzięłam dzieciaki i przyszliśmy popływaćmówi Magda, mieszkanka Katowic. –Najlepsza metoda po prostu na schłodzenie się? -No tak w taką pogodę to na pewno. -A czemu takie miejsce, a nie staw czy jezioro?Jednak baseny wydają mi się i bezpieczniejsze i czystszepodkreśla Zosia, mieszkanka Katowic.

 

Wciąż jednak nie wszyscy wychodzą z takiego założenia. W takich miejscach jak ten staw w Rudzie Śląskiej chętni do zażywania kąpieli się zdarzają, mimo pewnych oczywistych nieprzyjemności.

-To jest taka woda, że nie dość, że dużo szlamu jest, to jeszcze jest dużo odpadów. Kamienie różnego rodzaju, z hałdy reszty, także ja bym nie wchodził mimo wszystko – mówi Marian, wędkarz z Rudy Śląskiej.

Niektórzy mimo wszystko decydują się wejść. Dlatego strażnicy miejscy z Rudy Śląskiej już po raz 15. wręczają „Mandaty zaufania”. Taki mandat to ma być zimny prysznic, zanim dojdzie do tragedii w upalny dzień.

Za kąpiel "na dziko" mandat zaufania zamiast 250 zł kary. Co rozdają strażnicy w Rudzie Śląskiej?
Za kąpiel „na dziko” mandat zaufania zamiast 250 zł kary. Co rozdają strażnicy w Rudzie Śląskiej?

-Celem akcji jest przede wszystkim pouczanie, ostrzeganie, uświadamianie mieszkańców, żeby jednak nie korzystali z akwenów wodnych niestrzeżonych, na których kąpiel jest zabroniona. Wiadomo, że niosą one za sobą dużo niebezpieczeństw, są nieprzewidywalne. Ludzie niestety bardzo często ignorują sobie te wszystkie zagrożeniamówi Dariusz Kozłowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Taki mandat upoważnia do jednorazowego skorzystania z jednej z dwóch krytych pływalni w Rudzie Śląskiej. Kolejne spotkanie ze strażnikami miejskimi w niedozwolonym miejscu będzie się wiązało z mandatem karnym do 250 złotych lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Kontrole przeprowadzane są w każdy upalny dzień.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dziwny samolot nad Rybnikiem. Tajemnica się już wyjaśniła [WIDEO]

Śląskie: śmiertelny wypadek motocyklisty na A1. Policja prosi świadków o pomoc [FOTO]

Bytom: Skarpa nasypu osunęła się na DK 78! [FOTO] Utrudnienia od 6 lipca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close