RegionWiadomość dnia

Muzeum Śląskie pod znakiem przemysłu. Rusza Biennale Industrii

Industrial niejedno ma imię. Będzie się to starało udowodnić Muzeum Śląskie, które przy okazji swoich 90. urodzin przygotowało nowe interdyscyplinarne wydarzenie – Biennale Industrii.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


-Myśleliśmy bardzo długo o tym co powinno być naszym okrętem flagowym po którym będziemy, po mam nadzieję kilku edycjach, bardzo rozpoznawalną instytucją kultury w Polsce, a może nawet w Europie – w związku z czym Biennale Industrii, czyli festiwal który bardzo krytycznie przygląda się procesowi industrializacji – patrzy na korzyści z tego płynące, obecność przede wszystkim człowieka – mówi Alicja Knast dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Na Biennale Industrii składać się będą przeróżne projekty artystyczne – wydarzenia o charakterze naukowym i popularyzatorskim, jak również koncerty, instalacje oraz działania performatywne.

-Przede wszystkim chcieliśmy w jak najszerszy sposób spojrzeć na dziedzictwo przemysłowe i zaprosić różnorodnych artystów, nie tylko z jednego konkretnego środowiska, po to, żeby pokazać w jak różnorodny sposób możemy patrzeć i interpretować dziedzictwo industrialne, ale także żebyśmy mieli jak najszerszą refleksję na temat tego, co dzieje się współcześnie i taką refleksję na temat przyszłości tego co my zostawimy kolejnym pokoleniommówi Magdalena Czerny-Kehl, specjalista ds. koordynacji projektów artystycznych.

Pełen program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Śląskiego. Wstęp na poszczególne projekty jest płatny – w wielu wypadkach można liczyć na promocyjne ceny biletów.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Katowicach śmierdzi i będzie śmierdzieć nadal?

Kolejne huczne urodziny w Gliwicach! Pani Mariannie życzymy 200 lat!

Co za zwyrodnialec!!! Rozdeptał trzy małe kotki, a ich matkę zadźgał nożem
autor:

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close