RegionSportŚwiat

Do Katowic wraca Intel Extreme Masters! Odbędzie się między 28 lutego, a 1 marca

Świetna wiadomość dla fanów e-sportu! Największa impreza e-sportowa wraca do Katowic. Intel Extreme Masters w katowickim Spodku odbędzie się w dniach od 28 lutego do 1 marca.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Program Intel Extreme Masters w Katowicach zapowiada się w 2020 roku imponująco! Oprócz udziału w Intel® Grand Slam, tegoroczny IEM Katowice zaprezentuje pierwsze Mistrzostwa Mistrzów CS:GO organizowane przez ESL, w ramach ESL Pro Tour. Podczas IEM Katowice 2020 odwiedzający będą mogli śledzić zmagania w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), odwiedzić IEM Expo oraz wziąć udział w wielu atrakcjach.

Przez cały tydzień rozgrywek 16 najlepszych drużyn CS:GO z całego świata, będzie walczyć o pulę nagród o wartości 500,000 dolarów, tytuł pierwszego w historii Master Champion oraz punkty w rankingu Intel® Grand Slam:

W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względemopowiadał Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL.

IEM Katowice 2020 będą pierwszymi rozgrywkami Master Championship, jakie odbędą się w ramach ESL Pro Tour. Rywalizacja na najwyższym poziomie, z najlepszymi graczami na świecie, w ramach touru, który liczy ponad dwadzieścia turniejów rozgrywanych na całym świecie.

IEM Expo odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC). W ciągu trzech dni (od 28 lutego do 1 marca) odwiedzający będą mieli okazję testować rozwiązania najlepszych marek z branży, wziąć udział w pokazach najnowszych rozwiązań sprzętowych, a także spotkać popularnych influencerów.

IEM Katowice 2020 to także finał 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni, dwudziestu czterech najlepszych graczy Quake na świecie będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

IEM nie jest wydarzeniem, które tylko na kilka dni zmienia miasto. Bez cienia przesady mówi się, że Katowice stały się globalną stolicą esportu, bo to właśnie u nas odbywają się rozgrywki finałowe. To wpływa z jednej strony globalna promocja Katowic, z drugiej realne zyski dla naszych mieszkańców. Postawię tezę, że Katowice nie byłyby dzisiaj w tym miejscu, a przynajmniej nie w takiej skali, gdyby nie pomysł, żeby zainwestować w ściągnięcie do Katowic najlepszych globalnych zawodników w dyscyplinach… esportu! Niejeden samorządowiec popukałby się wtedy w głowę na myśl wydania dużych pieniędzy i użyczenia hali „Spodka” tysiącom komputerowych „nerdów”, ale mój poprzednik, który bynajmniej nie gra w gry komputerowe, w inicjatywie dostrzegł coś wyjątkowego i postanowił taki pomysł wesprzeć. Ale chyba nawet on nie przypuszczał, jak ten projekt zmieni nasze miasto i stanie się kamieniem milowy rozwoju na długie latamówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Źródło: Katowice.eu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Katowicach śmierdzi i będzie śmierdzieć nadal?

Kolejne huczne urodziny w Gliwicach! Pani Mariannie życzymy 200 lat!

Co za zwyrodnialec!!! Rozdeptał trzy małe kotki, a ich matkę zadźgał nożem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close