RegionŚwiatWiadomość dnia

Mysłowice: Leci do Kenii, by zawieźć dzieciom buty. Zbiórka obuwia jeszcze trwa [WIDEO]

Marta Ostrowska swoje wakacje w Kenii przeznaczy na pomoc potrzebującym. Na co dzień pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych w Mysłowicach rozpoczęła zbiórkę butów dla dzieci, które w marcu chce zawieźć do wioski Pangani w Kenii.

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Brakuje tam podstawowych produktów. Czyli produktów higienicznych, ubrań, butów szczególnie. Dzieci chodzą na bosaka, często są pasożyty w stopach i to jest taka podstawowa pomoc dla tych dzieci – mówi Marta Ostrowska, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych UM Mysłowice.

Od rozpoczęcia zbiórki minęło dopiero kilka dni, ale jej efekt już przerósł najśmielsze oczekiwania. To tylko parę par butów, które trafiły dziś do pani Marty. Ale jest ich znacznie więcej. Te mieszkańcy mogą przynosić między innymi do Urzędu Miasta w Mysłowicach. Ważne, żeby nie były za bardzo zniszczone i nadawały się do użytku.

Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych w Mysłowicach rozpoczęła zbiórkę butów dla dzieci, które w marcu chce zawieźć do wioski Pangani w Kenii
Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych w Mysłowicach rozpoczęła zbiórkę butów dla dzieci, które w marcu chce zawieźć do wioski Pangani w Kenii

Cieszę się, że możemy pomóc. Widzę, że akcja nabiera na sile, a Urząd Miasta w Mysłowicach będzie miał możliwość ją wspierać. Będziemy ją wspierali, mamy tutaj możliwości techniczne, organizacyjne, więc na pewno zbiórka butów, żywności, czy środków finansowych jest możliwa na naszym tereniemówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

W związku z tym, że inicjatorka akcji może przewieźć na pokładzie samolotu 25 kg bagażu, już poszukuje osób, które w podobnym czasie wybierają się do Kenii i mogłyby pomóc w przetransportowaniu reszty przedmiotów. Zbiórka potrwa do 28 lutego.

 

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Mysłowice: Leci do Kenii, by zawieźć dzieciom buty. Zbiórka obuwia jeszcze trwa [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close