AlarmRegionWiadomość dnia

Mysłowice: Odpady w Brzezince zostaną przez politykę? Chodzi o 8 tysięcy ton!

Nie wywiozą niebezpiecznych odpadów przez polityczne utarczki? Sytuacja wokół wywozu śmieci z mysłowickiej Brzezinki robi się coraz bardziej napięta. Jak wynika z relacji prezydenta, na jednym z ostatnich posiedzeń połączonych komisji opozycyjni radni poddali w wątpliwość wybór wykonawcy jakiego drogą przetargu dokonali urzędnicy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Sosnowiec wprowadził już euro! Po jakim kursie? 😉

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!

– Cieszymy się, że ktokolwiek chciał przystąpić do tego zamówienia publicznego, ponieważ 8 tys. odpadów ton niebezpiecznych to jest ogromna ilość, której nie ma nawet gdzie zmagazynować. My mamy niesamowitą szansę przy wsparciu rządu by wywieźć to – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Jednak szansa może zostać zaprzepaszczona. Do przetargu przystąpiły dwie firmy, z czego jedna odpadła ze względów formalnych. Według nieoficjalnych informacji radni zarzucają prezydentowi podstawienie firmy, która ma dokonać wywozu odpadów. Podczas posiedzenia połączonych komisji jeden z opozycyjnych radnych chciał, by zagłosowano o unieważnienie przetargu, po czym chwilę później się z tego wycofał. Do akcji wkroczył kolejny radny i poprosił o głosowanie, które zakończyło się w zaskakujący sposób.

Nie wywiozą niebezpiecznych odpadów przez polityczne utarczki? Sytuacja wokół wywozu śmieci z mysłowickiej Brzezinki robi się coraz bardziej napięta
Nie wywiozą niebezpiecznych odpadów przez polityczne utarczki? Sytuacja wokół wywozu śmieci z mysłowickiej Brzezinki robi się coraz bardziej napięta

– Nikt z komisji gospodarki nie potrafił podjąć dla mnie wiarygodnej decyzji, bo wszyscy się wstrzymali, czyli uznałem, że to jest brak odpowiedzialności. Brak odpowiedzialności nie daj Boże co może Mysłowice czekać, brak odpowiedzialności za tych ludzimówi Piotr Styczeń, radny Mysłowic.

Którzy jak sami mówią boją się o swoje życie i zdrowie i nie rozumieją dlaczego cała sprawa tak długo trwa.

– No Panie boimy się, żeby nam to nie wybuchło wszystko, przecież to jest bardzo blisko, bo to jest tam!mówi Maria, mieszkanka Mysłowic. –No na pewno się każdy boi, wiadomo! – mówi Bożena, mieszkanka Mysłowic.

Opozycyjni radni nie skomentowali sprawy. Nadzwyczajna sesja mysłowickiej rady miasta w trakcie, której radni będą rozmawiać na temat przetargu na wywóz odpadów już w najbliższy piątek.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd zamyka w całej Polsce galerie handlowe, hotele, szkoły, kina i teatry! NOWE OBOSTRZENIA od 20 marca!

Mikołów: Obok osiedla domków mają powstać ogromne hale produkcyjne! Mieszkańcy protestują!

Sklep socjalny na Tysiącleciu to hit! Wkrótce powstaną nowe w kolejnych miastach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close